תיעוד: מחבל משליך רימונים ונורה

מחבל חמוש התקרב לגדר המערכת בצפון עזה והשליך רימונים לעבר הלוחמים, שהסתערו לעברו ופגעו בו.

ערוץ 7 , כ"ב באב תשע"ט

גבול עזה. ארכיון
גבול עזה. ארכיון
צילום: דובר צה"ל

תצפיות של צה״ל זיהו הערב (חמישי) מחבל חמוש מתקרב לגדר המערכת בצפון רצועת עזה.

המחבל השליך מספר רימונים לעבר לוחמי צה"ל. הלוחמים, שנערכו בנקודה בעקבות הזיהוי, הסתערו לעבר המחבל ופגעו בו.

לא היו נפגעים בקרב החיילים.

מוקדם יותר, העביר דובר צה''ל בשפה הערבית, סא''ל אביחי אדרעי, מסר חד משמעי לערביי רצועת עזה ולפיו ירי רקטות ופיגועי טרור ימנעו את שיפור החיים ברצועת עזה ויפגעו בתושביה.

''רצועת עזה נמצאת בעיצומו של תהליך במסגרתו מבוצעים צעדים אזרחיים שמביאים לשיפורים באופן משמעותי בתחומי החיים האזרחיים ברצועה בטווח הקרוב והרחוק", אמר אדרעי.

''די להסתכל על מצב החשמל, הדיג, הייצוא והייבוא ברצועה לפני ואחרי. ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני פועל כדי לערער את ההבנות הללו, לשבש אותן ולפגוע בהן. הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני ביצע ומתכנן לבצע פיגועים, ביניהם ירי רקטות. ישראל לא יכולה ולא תוכל להשלים עם פיגועים מסוג זה''.

לדברי סא''ל אדרעי, ''השלכות שיהיו על אי ביצוע הצעדים שתוכננו להתבצע עבור תושבי הרצועה - מוטלות על הגיהאד האסלאמי''. הוא קרא לחמאס המושל ברצועה ''לאכוף את מרותו על הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני ולמנוע פיגועים ותוכניות אלה''.

''אנחנו נחושים להגן על אזרחי ישראל. אנו לא מתכוונים לקבל פיגועים וירי רקטות על אזרחינו. אין לנו בעיה עם תושבי הרצועה - להפך! מי שמבצע פיגועי טרור ימנע את שיפור המצב ברצועה ואת קידום הצעדים שבוצעו ולאלה המתוכננים. הדבר יביא לפגיעה בתושבי הרצועה כולה", הזהיר דובר צה''ל.

בלילה האחרון תקפו מטוסי קרב של צה"ל מספר יעדי טרור של ארגון החמאס ברצועת עזה, בתגובה לירי הרקטות לעבר ישראל. בין היתר השמיד חיל האוויר מוצב ימי של חמאס בצפון עזה.