מורה נהיגה מואשם בגרימת מוות ברשלנות

מורה לנהיגה כבן 60 מרמת השרון מואשם בעבירה של גרם מוות ברשלנות בעקבות תאונה בה נהרג רוכב אופנוע במהלך שיעור נהיגה.

ערוץ 7 , כ"ד באב תשע"ט

שיעור נהיגה. אילוסטרציה
שיעור נהיגה. אילוסטרציה
צילום: istock

פרקליטות מחוז ת"א הגישה הבוקר (ראשון) לבית המשפט לתעבורה בעיר כתב אישום נגד נמרוד שוורץ, מורה לנהיגה כבן 60 תושב רמת השרון, בגין עבירה של גרם מוות ברשלנות.

על פי כתב האישום, שוורץ הוא מורה מוסמך להוראת נהיגה ובבעלותו רכב המשמש להוראת נהיגה. ברכב היו מותקנים מנגנונים ייעודיים המאפשרים למורה הנהיגה שליטה תפעולית מלאה על הרכב בזמן נסיעה, ושליטה על אופן נהיגת התלמיד. בין היתר, הותקנו ברכב מערכת דוושות נוספת להאצה ובלימה ומערכת מראות פנימית וחיצונית.

באמצע חודש מאי נהגה תלמידה ברכב, כחלק משיעור נהיגה, בכביש 20 מדרום לצפון, לכיון מחלף שבעת הכוכבים, בנתיב הימני ביותר, המיועד לפנייה ימינה בלבד, לכיוון מרכז העיר הרצליה כאשר שוורץ יושב במושב לידה ומנחה אותה בנהיגתה.

בסמוך לקילומטר ה-25, הורה שוורץ לתלמידה לעבור לנתיב השמאלי המוביל להרצליה פיתוח מבלי שהביט במראות הרכב המקנות שדה ראייה רחב לנתיבי הכביש. התלמידה החלה לסטות לנתיב השמאלי. בעוד התלמידה סטתה מנתיב נסיעתה שמאלה ונכנסה לנתיב נסיעתו של רכב מסוג לקסוס מצד שמאל. כשהבחין שוורץ כי חזית רכב הלקסוס, קרבה אל רכבו, הסיט את ההגה בחדות, חזרה אל הנתיב הימני בכביש.

באותה עת רכב חגי יצחק נדלר ז"ל על אופנוע מסוג "קוואסקי" בכביש 20, מכיוון דרום לצפון, בנתיב הימני בכביש, מאחורי רכבו של שוורץ, במהירות משוערת של כ-126 קמ"ש.

ברגע הסטת הגה הרכב ימינה, חסם שוורץ את המשך נתיב נסיעתו של נדלר. כתוצאה מכך התנגש נדלר עם חזית האופנוע בדופן ימין של רכבו של שוורץ. נדלר הוטל מהאופנוע בעוצמה על גדר בטיחות מברזל אשר בשול הכביש ומיד לאחר מכן, נדרס תחת גלגלי רכבו של שוורץ.

ניידת מד"א הוזעקה אל זירת התאונה ומותו של נדלר נקבע במקום, כתוצאה מפגיעה רב מערכתית קשה אשר נגרמה לו בעטיה של תאונת הדרכים.

לנוכח כתב האישום מבקשת הפרקליטות לפסול את רישיון הנהיגה של שוורץ עד לתום ההליכים נגדו.