המחבלים הסתתרו בווילה עם בריכה

דובר צה"ל חשף פרטים חדשים על סיכול הפיגוע הלילה. ראש אמ"ן: "ממשיכים במאמץ לעצור את ניסיונות כוח קדס לפגוע בישראל ובאזרחיה".

קובי פינקלר , כ"ד באב תשע"ט

יעדי הטרור שהותקפו
יעדי הטרור שהותקפו
צילום: דו"צ

דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, חושף כי מתווה הפיגוע שתוכנן על ידי האיראנים וסוכל הלילה כלל הטסה של מספר רחפנים שנושאים חומר נפץ של כמה קילוגרמים כל אחד, לעבר מטרות ישראליות בצפון ישראל.

"מדובר בקבוצות פעילים במיליציות שיעיות - פעילי טרור שכוח קודס מביא אותם לסוריה, מאמן ומממן אותם", הסביר דובר צה״ל.

"הציוד של החוליה נוחת בשבועות האחרונים בנמל התעופה בדמשק יחד עם מספר פעילים איראניים שמביאים אותו ומתאספים בכפר עקרבה, אל מתחם מגודר עם ש.ג - מבנה שהוא רכוש של כוח קודס", הסביר מנליס. "זה מבנה בבעלותם, מבנה שבו מתגוררים הפעילים. שם תוכננו הפיגוע ושאר הפעילות. בנוסף, יש במקום גם מחסן בו מחזיקים את המטענים" - כל זה, בתוך כפר אזרחי בסוריה.

"אנחנו מזהים חוליה של ארבעה מפעילים, מאתרים אותם באזור ערנה - בחזית רמת הגולן הסורית. אנחנו מזהים אותם בניסיון לממש את הפיגוע או חלק ממנו. זהו מאמץ מודיעיני ברמה גבוהה - אנחנו מוצאים נ״צ של מחסן בבית, חוליה ספציפית ולמעשה מצליחים לשבש את היכולת לממש את הפיגוע ביום חמישי. אמש, מתקבלת החלטה לתקוף מתוך הבנה שהמודיעין שלנו מבוסס ויציב וישנה הבנה שהפיגוע היה אמור להתקיים בשעות שאחרי התקיפה״, הוסיף מנליס.

לדבריו, "למעשה יש פעילות של כוח קודס על אדמת סוריה - סוריה מאפשרת את הפעילות הזאת משטחה ומעלימה עין, אנחנו אפילו מזהים תיאום ושיתוף מידע של כוח קודס. אנחנו במקביל ממשיכים בהיערכות למגוון תרחישים - התקפיים והגנתיים. אנחנו גם בקשר עם ראשי הרשויות בצפון - ואין הנחיות מיוחדות לתושבים".

ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן, התייחס גם הוא למתקפה שסיכלה את פיגוע הטרור שהתכוונו הכוחות האיראניים בסוריה לבצע בישראל.

"הלילה סיכל צה״ל הודות לפעולה מודיעינית מאומצת פיגוע איראני ונמנעה פגיעה בשטח ישראל", אמר היימן.

"שלוחיה של איראן בסוריה ניסו בימים האחרונים לשגר רחפני נפץ לשטח ישראל. מעקב מודיעיני חשף את היערכות החוליה במבנה איראני, בהובלת סולימאני, ואפשר את סיכול נסיון הפיגוע", סיפר ראש אמ"ן.

לדבריו, "כוח קדס ממשיך במאמצים לדרדר את היציבות באזור. אנחנו ממשיכים במאמץ לעצור את ניסיונות כוח קדס לפגוע בישראל ובאזרחיה."

מפת סיכול הפיגוע
באדיבות דו"צ