שרה נתניהו: הונדורס תפתח נציגות בירושלים

אשת ראש הממשלה הגיעה לאולפן הליכוד לשיחה עם השרה מירי רגב, וסיפרה כיצד נטלה חלק במהלך פתיחת נציגות הונדורס בירושלים.

ערוץ 7 , כ"ו באב תשע"ט

שרה נתניהו
שרה נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, מבקרת אחר הצהריים (שלישי) באולפן הליכוד "מירי בדרכים", לראיוטן עם שרת התרבות והספורט, מירי רגב.

במהלך הראיון סיפרה נתניהו, "ביום ראשון יתקיים אירוע מרגש ומאוד חשוב. הונדורס תפתח בירושלים נציגות דיפלומטית ראשונה בנוכחות נשיא הונדורס ורעייתו. אני רוצה לספר לך איך הכל התחיל".

"הוזמנתי לביקור רשמי מדיני בגואטמלה יחד עם משלחת דיפלומטים ממשרד החוץ ע"י רעיית נשיא גואטמלה פטריסיה דה מורלאס. קיימתי שם ביקור מדיני, השתתפנו בטקסים רשמיים וחשובים, תרמנו תרופה מצילת חיים לילדי גואטמלה והקמנו שכונה וכפר חדש שנהרס מהתפרצות של הר געש וקראנו לשכונה "ירושלים החדשה". השכונה נתרמה ע"י מדינת ישראל", ציינה נתניהו.

"במסגרת הביקור, הוזמנתי לארוחת צהריים בילטרלית ע"י נשיא גואטמלה ג'ימי דה מורלאס ורעייתו. בזמן הארוחה החמה והידידותית, ביקשתי מהנשיא שהוא יעזור לנו להעביר את השגרירות של הונדורס לירושלים. באותו רגע מייד הוא התקשר לחברו נשיא הונדורס (חואן ארננדס) ואמר לו שהוא יושב איתי בארוחת צהריים ושאני הצעתי שהוא יעביר את השגרירות לירושלים", הוסיפה.

"וכך החל השיח בין המדינות שיגיע לשיאו ביום ראשון הקרוב עם פתיחת הנציגות הדיפלומטית בירושלים. מרגש מאוד", חתמה נתניהו את הסיפור.

לאחר דבריה של נתניהו פרסם משרד החוץ הודעה רשמית ובה אישר את הפרסום. "במוצ"ש הקרוב יגיעו נשיא הונדורס ורעייתו לביקור בישראל לרגל חנוכת משרד סחר בעל מעמד דיפלומטי של הונדורס בירושלים, זאת לקראת מעבר עתידי של שגרירות הונדורס לירושלים", נמסר ממשרד החוץ.