אב העובד שספג התעללות: "מעולם לא בכיתי כך"

שמואל בלוי אביו של יהודה בן ה-29 שסרטוני ההתעללות בו פורסמו ברשת זועם: "מדובר בחיות אדם שניצלו את מוגבלותו".

ערוץ 7 , כ"ז באב תשע"ט

שמואל בלוי
שמואל בלוי
צילום: באדיבות שש עם אמנון לוי, רשת 13

שמואל בלוי, אביו של יהודה, הצעיר החרדי בן ה-29 שספג התעללות בסניף של רשת 'שופרסל' בגוש עציון סיפר הערב (רביעי) בראיון ל'שש עם אמנון לוי' בערוץ 13 על הרגעים הקשים בהם גילה שהתעללו בבנו.

"הבן שלי אמר לי שהוא סובל באופן יום יומי כבר חמש שנים, וזה שורף לי שכל הזמן הזה הוא לא דיבר. אשתי ואני לא ידענו מכלום. הוא ילד מוגבל, יש לו חרדות, הוא פוחד מהצל של עצמו. הוא מתפקד טוב, אבל רגשית ונפשית הוא כמו ילד קטן", אמר בלוי.

הוא ציין כי חבר שהתקשר אליו חשף בפניו את הסרטון. "הוא אמר לי 'יש לי סרטון ואני אראה לך אותו, אבל אל תתעלף, תהיה חזק. ראיתי את הסרטון ונחשפתי לזה בפעם הראשונה, ובכיתי כמו שלא בכיתי מעולם".

לדבריו, בנו לא רמז כלל על הזוועה שעבר. "לפני חודש הוא אמר לי שהעבודה שלו קשה והוא הזכיר את העובדים הערבים שאיתו. חשבתי שנותנים לו לסחוב עוד קצת ארגזים, ואמרתי לו להתמקד בעבודה ולא להתייחס לשום דבר. אבל הוא לא מדבר, זה חלק מהמוגבלות שלו".

"ניצלו את המוגבלות שלו והתעללו בו בצורה זוועתית. ראיתי את הסרטון וחשבתי 'איך בנאדם יכול להתעלל ככה, ולמה?' מדובר בחיות אדם. הבן שלי אצילי ועדין נפש, הוא מעולם לא פגע בזבוב", הוסיף בלוי.

הוא סיפר עוד כי "יהודה מוגדר כשיקומי. הוא חי לבד בדירה באלון שבות תחת חסות של עמותת 'מרפא לנפש', עמותת סיוע ושיקום. הוא לא מתפקד לבד, אנחנו במשפחה עוזרים לו ובאים אליו לנקות ולסדר. אנחנו צמודים אליו כל הזמן".

האב מציין כי בלית ברירה יהודה ישוב בקרוב לעבודה באותו מקום. "חשבנו לשלוח אותו למקום אחר, אבל זה מה יש בינתיים. הילד מוגבל, ולהישאר בבית זה הכי גרוע".

"לב כל ישראל איתי. כל מי שאני מדבר איתו בוכה, חברים מתקשרים גם מחוץ לארץ ובוכים בטלפון. זה התפרסם לא רק בישראל, אלא בכל העולם. לא ייאמן שדבר כזה מתפרסם ב-2019 במדינת ישראל", סיכם שמואל בלוי.