ירי כדורי פלסטיק בכנס ״כחול לבן״

המשטרה עצרה שני חשודים בירי של כדורי פלסטיק במהלך כנס של ״כחול לבן״ ברחובות. ראשי המפלגה האשימו כי זו תוצאת ״ההסתה״ מימין.

אורלי הררי , כ"ח באב תשע"ט

הכנס ברחובות
הכנס ברחובות
צילום: דוברות

המשטרה עצרה שני בני אדם בחשד לירי של כדורי פלסטיק לעבר חלל האוויר, במהלך כנס פעילים של מפלגת כחול לבן בעיר רחובות.

יו"ר כחול לבן ח״כ בני גנץ הגיע לרחובות בעקבות האירוע בפתיחת סניף כחול לבן, בו נפגעו שני פעילים מירי רובה אוויר. "מדובר באירוע חמור של ירי מרובה אוויר שפגע בשני אנשים. לא נטשטש את חומרת האירוע אבל נמתין לחקירת המשטרה ולממצאים.

״בכל מקרה- אי אפשר להתעלם מהמגמה, ראינו לפני כמה ימים אירוע שבו פעיל שלנו שהוא גם קרוב משפחה שלי הוכה. אנחנו שומעים על אנשים שמנבלים את הפה. ככה נראית תוצאה של הסתה. אני קורא לראש הממשלה לצאת בקולו ולהגיד שחייבים להפסיק מיד כל אלימות, כל התלהמות וכל פעולה שיכולה ליצור עימותים. יש לנו ויכוח פוליטי אבל אנחנו שייכים לאותה חברה ואותה מדינה.

״אנחנו מכירים מהעבר מה קרה כשמגמות כאלו החלו. לכן חייבים לעצור כל אלימות מילולית או פיסית ולדאוג שתהיה כאן מערכת בחירות אקטיבית, הוגנת ולא אלימה בשום אופן. נחכה לתוצאות החקירה המשטרתית כדי לא לקפוץ למסקנות. אנחנו נמשיך בדרכנו. שום דבר לא יעצור אותנו", הוסיף גנץ.

מספר 2 בכחול לבן ח"כ יאיר לפיד שנכח באירוע מסר: "מודה לכל מי שדרש בשלומם של פעילי כחול לבן בעקבות הירי היום באירוע בהשתתפותי ברחובות. כולם בסדר, אבל הירי הזה לא קרה בחלל ריק. האווירה הציבורית וההסתה הבלתי פוסקת הציתו אותו. אם לא נתעשת, בפעם הבאה זה ייגמר רע הרבה יותר. הפעילים שלנו נחושים מתמיד, וגם אני".