נתניהו נגד קשת 12: תעמולה מחרידה

״קשת״ וערוץ 12 עשו דבר שלא ייעשה. הם הקדישו סדרה שלמה להשחרת ישראל, תעמולה מחרידה. זה בלתי נסבל, אמר נתניהו.

חזקי ברוך , ל' באב תשע"ט

ראש הממשלה נתניהו
ראש הממשלה נתניהו
צילום: קובי ריכטר/TPS

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף בשידור חי בפייסבוק את קשת 12 בשל שידורה של הסדרה "הנערים" העוסקת ברצח הנער הערבי מוחמד אבו חדיר. נציין כי קשת שותפה להפקת הסדרה יחד עם רשת HBO.

"קיבלתי הרבה תגובות על הפוסט שפרסמתי על הסדרה 'הנערים'. ראינו כאן שקשת וערוץ 12 עשו דבר שלא ייעשה. הם הקדישו סדרה שלמה להשחרת ישראל, תעמולה מחרידה. זה בלתי נסבל. אני לא מופתע כי 'קשת' משחירים את דמותי כל יום, כמו שהם משחירים את דמותה של ישראל. הם תקפו אותי גם אמש באולפן שישי, אפילו את הדיווח שלהם הם עיוותו", אמר.

"הם עושים לי משפט שדה ערב בחירות, ניסיון להשחרה של הפרקליטות והתקשורת כדי להטות את תוצאות הבחירות. כל הדבר הזה קורס, הוא אידיוטי לחלוטין. מי עושה את זה? זה לא רק גיא פלג, הוא בובה, זה בפועל הרביעייה הסודית שמושכת בחוטים - אבי וייס מנכ״ל חדשות 12, אבי ניר שמוביל את 'קשת', דרורית ורטהיים, יצחק תשובה - אף אחד לא בחר אותם, הם לא נותנים שיתחרו בהם כי הם מתנגדים לתקשורת חופשית. למה אתם חושבים שהם מתגייסים נגדי? כי אני מנסה לשבור את המונופול שלהם".

נתניהו תקף גם את המנכ"ל, "אבי וייס מנחה את פלג ואת אברמוביץ׳. והם מדברים על עיתונות חופשית בזמן שהם מגוייסים לחלוטין לעשות פיגוע לדמוקרטיה הישראלית. התשובה היא בקלפי - צאו החוצה, תבואו ותביאו את מצביעי הליכוד, אסור להישאר בבית אחרת נקבל את גנץ ולפיד כמפלגה הגדולה".

על הזירה הצפונית סירב נתניהו להתייחס, "אני לא יכול להרחיב לגבי מה שקורה בצפון. בשבוע האחרון העירו אותי כל לילה בטלפון האדום. אני חושב כל לילה על הילדים שלנו ועל החיילים שלנו. אני מאחל לכל הילדים בהצלחה הרבה מחר בלימודים".