לא ייאמן: בגיל 74 הפכה לראשונה לאמא

אישה בת 74 מהודו ילדה השבוע תאומות, והוכיחה שגם בגילה המופלג ניתן להביא חיים חדשים לעולם

מתנאל ראט , ח' באלול תשע"ט

הגיעו אחרי עשרות שנים
הגיעו אחרי עשרות שנים
צילום: iStock

כבר למעלה מ-50 שנה שמנגאיאמה וסיטאראמה, זוג כפריים מהודו, נשואים באושר אך גם לאחר עשרות שנים הם לא זכו לילדים. הזוג היה בטוח שהדבר עתיד להימשך עד לסוף חייהם, אבל בשבוע האחרון ציפתה להם הפתעה גדולה.

לדברי מנגאיאמה, במשך השנים היא הלכה לעשרות רופאים מקומיים, אך למרות כל הטיפולים היא לא נכנסה להיריון. היא מספרת שהסביבה הקרובה התייחסה אליה כמי שרובצת עליה קללה, ואף ייעצו לבעלה לעזוב אותה לאישה אחרת, אך הוא התעלם מהם במהלך שנות הנישואים הארוכות.

בשנה שעברה, השכנה של מנגאיאמה בת ה-55 הצליחה ללדת בעזרת טיפולי פוריות, והדבר עורר ניצוץ של תקווה אצל בני הזוג שהחליטו לפנות לאותם הרופאים שסייעו לשכנה. הרופאים ההמומים לא האמינו בהתחלה שהטיפולים יוכלו לעזור בגיל כה המופלג אך הסכימו לנסות.

מנגאיאמה עברה את כל הבדיקות בהצלחה, וכעבור מספר שבועות כבר התבשרה שהיא בהיריון עם תאומות. מספר חודשים לאחר מכן, הועברה מנגאיאמה לחדר הלידה תחת השגחה קפדנית של הרופאים, ולמרבה השמחה הלידה עברה באופן חלק וללא סיבוכים.

ההורים הטריים סיפרו לכתבים כי הם הפכו ל"זוג המאושר ביותר בכדור הארץ". האבא המאושר הודה לצוות הרופאים שהצליחו להפוך אותו בגיל 82 לאב גאה לשתי בנות, ושהוא מאושר על שהתפילות שלו נענו לאחר עשרות שנים.

בנוסף לזוג התאומות, הלידה זיכתה את האם גם בתואר האישה המבוגרת ביותר שידוע שילדה. הרופא שיילד את מנגאיאמה סיפר ל"וושינגטון פוסט" כי האם הראתה לו תעודת לידה מקורית המוכיחה כי היא בת 74, וכי היא עקפה את השיא הקודם של אישה הודית נוספת שילדה בגיל 70. למרבה הצער, שמחת הלידה לא הייתה קלה עבור האב הטרי, ויום לאחר הלידה הוא לקה בשבץ וכעת הוא מאושפז בבית החולים.

הלידה המאוחרת עוררה תגובות רבות ברחבי העולם, כאשר יש מי שמתחו ביקורת על החלטת הרופאים לאפשר לאישה בת 74 להיכנס להיריון. לדבריהם, לא בטוח כמה יש באפשרות ההורים לדאוג לתינוקות הקטנים ומדובר בחוסר אחריות כלפיהם.

על מנת למנוע מקרים דומים, ועדת האתיקה הרפואית האמריקאית אוסרת על רופאים להעניק טיפולי פוריות לנשים מעל גיל 55, ויש מי שקורא לקבוע איסור דומה גם בהודו. מצד שני, אחרי שהזוג לא התייאש מלהביא ילדים לעולם גם לאחר 50 שנות נישואין, נראה שהכל אפשרי. מי יודע, אולי אחרי שבירת השיאים בלידה המאוחרת, יצליחו בני הזוג להפתיע את העולם גם בגידול הילדים בגיל שלרוב האנשים יש כבר נינים.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!