חשד: אוהדי הפועל ת"א ביצעו לינץ'

אמש סמוך לחצות, היכו כ-20 אוהדי הפועל תל אביב, דקרו והטיחו בחלון ראווה, אוהד בית"ר ירושלים בשל קריאה לעברם. המשטרה פתחה בחקירה

נרי וייס , ח' באלול תשע"ט

זירת האירוע
זירת האירוע
צילום: דוברות מד"א

ניסיון לרצח בתל אביב. שני מחזורים בלבד התקיימו עד כה בעונת 2019/20 של ליגת העל בכדורגל וכבר אירועי אלימות חמורים התקיימו בעונה שרק החלה.

אחרי אירוע אלימות חמור במהלך משחקה של מכבי ת"א מול הפועל חדרה מצידם של חמישה מאוהדי הצהובים מת"א, אמש (מוצאי שבת) התרחש אירוע אלימות חמור עוד יותר, הפעם על פי החשד, מצידם של האוהדים האדומים מת"א, אלה השייכים לארגון האוהדים של הפועל תל אביב - האולטראס.

על פי החשד, האוהדים החברים בארגון האוהדים האדום מת"א הידוע כאלים וככזה שמניף דגלים ביציע האוהדים כי הם אינם מייצגים את ישראל וכן שר ומבזה את זכרון השואה פעם אחר פעם, תקפו אמש בדרך יפו שבתל אביב, עובר אורח כבן 25.

על פי החשד, האוהד קרא לעברם של 20 אוהדים תל אביבים שהיו בדרכם מאירוע של ארגון האוהדים התל אביבי, קריאת "יאללה בית"ר".

בתגובה אלה תקפו את האוהד בצורה חמורה ואלימה ביותר כשהיכו אותו, דקרו ואף הטיחו את ראשו בחלון ראווה של חנות בגדים שהייתה במקום וברחו מהזירה.

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום סיפרו כי "על המדרכה, סמוך לחלון המנופץ, שכב הפצוע כשהוא בהכרה מעורפלת וסובל מפציעות מדממות בגפיים. יחד עם שני רופאים שהזדמנו למקום הענקנו לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים מסכני חיים והנחת חסם עורקים ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קשה".

האוהד כאמור פונה במצב קשה לבית החולים איכילוב שבעיר כשהוא סובל מחבלות בגפיים והכל בגלל אמירה שלא מצאה חן בעיניי האוהדים התל אביבים.

ממשטרת ישראל נמסר כי "משטרת ישראל לא תאפשר כל גילוי אלימות בתחומי האצטדיונים ומחוצה להם". נראה כי עד שמערכת המשפט לא תפעל ביד קשה כנגד ביטויי אלימות באמצעות ענישה מרתיעה, לא יחדלו אירועים אלו.

בבית"ר ירושלים הגיבו לאירוע התקיפה החמור שכמעט והסתיים ברצח כשאמרו: "דווחנו לפני שעה קלה על התקיפה החמורה שבוצעה לכאורה ועפ"י החשד הלילה על ידי אוהדי הפועל ת״א כנגד אוהד בית״ר ירושלים בעקבות קריאתו ׳יאללה בית״ר׳".

"מדובר באירוע קשה מאוד שאסור שיקרה במגרש או מחוצה לו", אמרו בבית"ר והוסיפו כי אירוע זה "מצטרף לאירוע התקיפה החמור כנגד אוהדי בית״ר ביפו בדצמבר 2015 ולאירועי תקיפה נוספים של אוהדי הפועל כנגד אוהדי בית"ר וכנגד אוהדי קבוצות אחרות.

המחשבה שאדם שצועק בשטח ציבורי קריאת עידוד דוגמת ׳יאללה בית״ר׳ הובילה אמש ללינץ׳ של עשרות אוהדי הפועל תל אביב, שהיו בכנס אוהדי האולטראס צריכה לזעזע כל אוהד ספורט. צריכה לזעזע כל אדם חפץ חיים".

בבית"ר קראו להנהלת האדומים מת"א להתחיל ולחנך את קהל אוהדיהם. "בית״ר ירושלים, יחד עם גורמי האכיפה מבצעת אינספור פעילויות בתחום ההסברה והאכיפה במגרש ומחוצה לו ברוח המועדון וברוח ׳ואהבת לרעך כמוך׳. הגיע הזמן שגם בהפועל תל אביב יעשו חשבון נפש אחרי אינספור מקרים אלימים כנגד אוהדי קבוצות ושירים המבזים את זכר קורבנות השואה במגרש ומחוצה לו. אנחנו מצפים מהגורמים הרלוונטיים לפעול בנחישות אל מול אותם אוהדים שמפגינים אלימות קשה, ולא בפעם הראשונה".

בסיום איחלו בבית"ר החלמה מהירה לאוהד שהותקף - "בשם הנהלת בית"ר ירושלים, הצוות המקצועי והאוהדים, אנו רוצים למסור ברכת החלמה מהירה לאוהד הקבוצה. אנשי המועדון יבקרו את האוהד הפצוע וילוו אותו בתהליך ההחלמה".

"כולנו תקווה כי זה יהיה האירוע האלים האחרון שיצא מקרב אוהדי הפועל תל אביב ובכלל".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il