סטודנטים ישראלים: הותקפנו בפולין על רקע לאומני בפולין

מוסלמים ניגשו אל יהודים ביציאה ממועדון בוורשה ותקפו אותם באלימות קשה. ''החזיק ביד אגרופן ונתן לו אגרוף''.

ערוץ 7 , ח' באלול תשע"ט

ורשה
ורשה
צילום: ISTOCK

סטודנטים ישראלים הלומדים בבית הספר למשפטים בוורשה בפולין, טוענים כי הותקפו על ידי תיירים מוסלמים, על רקע לאומני.

ברק קשיפצקי שאחיו יותם היה בין המותקפים, פרסם פוסט ויראלי: "יותם הותקף לפנות בוקר על ידי חבורת ערבים. לא כי הוא התגרה בהם, לא כי הוא פנה אליהם, לא כי הגיעו לעימות. הערבים החלו להכות אותו ואת חבריו רק מפני שהם יהודים".

הוא תיאר כי "בשעה 04:00 יצאו חברי משלחת הסטודנטים מהמועדון 'The View'. רובם כבר עלו על מוניות לכיוון המלון. חבורה דוברת ערבית התקרבה אליהם ושאלה אותם אם הם מישראל. כשענו בחיוב, הותקפו ללא רחמים, בליווי צעקות 'Fuck Israel' יותם עצר את המונית שלו ויצא ממנה לכיוון חבריו במטרה להפריד ולהרגיע את הרוחות".

"בחור ערבי, שכלל הנראה החזיק ביד אגרופן, נתן לו אגרוף. יותם איבד את ההכרה. לאחר מכן, ממונית אחרת, יצא חבר נוסף שניסה לעזור והוא הושלך לעבר השני על מכונית דוממת. למשמע צוותות הבנות, החבורה הערבית הסתלקה מהמקום".

יותם פונה לבית החולים באמצעות מונית. אחיו טען כי "אפילו מאבטחי המועדון שנקראו לעזרה לא הושיטו יד. וורשה-פולין והמציאות חוזרת על עצמה. פולנים עומדים בצד וצופים, בעוד אנשים 'לא מהעם שלהם' מכים עד לאובדן הכרה יהודים".

ממשרד החוץ נמסר :"המקרה מוכר ומטופל הן במטה משרד החוץ בירושלים והן בשגרירות ישראל בוורשה עוד מרגע קבלת הדיווח הראשוני לקונסול ישראל בוורשה, מר מני קאמרה, ביום שבת בשעה 8:00 בבוקר. אז נמסר לקונסול כי שני צעירים ישראלים מאושפזים בבית חולים לאחר שהותקפו ע"י תיירים זרים במועדון לילה מקומי, מספר שעות קודם לכן".

"במהלך השיחה הראשונה, הקונסול התעניין בשלומם של הפצועים, הציע כל עזרה שתידרש והעמיד עצמו לרשותם, ככל שידרשו לכך. בנוסף, המליץ הקונסול על הגשת תלונה בתחנת המשטרה המקומית".

"חשוב לציין כי גם לאחר שחרור הפצועים מבית החולים אתמול הם ממשיכים לעמוד בקשר עם הקונסול ועם גורמים נוספים בשגרירות. משרד החוץ בוחן את האירוע ובהתאם תתקבל החלטה על צעדים נוספים מול הגורמים המקומיים", נמסר ממשרד החוץ.