הכתבה כוונה נגד הציונות הדתית כולה

בכיר במכינת 'עצם' שוחח עם ערוץ 7 על הכתבה השקרית נגד הרב אסף נאמבורג. "שוקלים תביעת דיבה".

ערוץ 7 , ט' באלול תשע"ט

הרב נאומבורג
הרב נאומבורג
צילום: כאן 11

גורם בכיר במכינת 'עצם' מגיב הערב (שני) בשיחה עם ערוץ 7 לפרשת הכתבה השקרית שפורסמה נגד הרב אסף נאמבורג בחדשות 13.

במכינה מצביעים על עו"ד יאיר נהוראי, שעמד בעבר מאחורי פרסומים נגד מכינת 'בני דוד' כמי שהזין גם הפעם את המערכת שפרסמה את הכתבה, בחומר נגד 'עצם'.

"עו"ד יאיר נהוראי התחיל כבר לפני כמה שנים ל'חפש את המכינות' והתלבש על בני דוד. אנחנו בדרך כלל היינו מתחת לרדאר. עלינו משם לתודעה רק כשהרב רפי הלך לפוליטיקה. היה ניסיון לפגוע בנו לפני הבחירות הקודמות, גם אחרי שהרב רפי מונה כשר החינוך ועכשיו שוב - לפני הבחירות. זה נראה כמו משהו מאוד מתוזמן ולכולם ברור שזה לא משהו רק נגד המכינה שלנו אלא נגד הציונות הדתית כולה", מאשים הגורם.

הוא מוסיף כי "יש כאן קמפיין ברור שתחילתו במכינות ומטרתו לפגוע קשות בציונות הדתית".

לדבריו, יש לחץ כבד על המכינה להגיש תביעת דיבה בשם כבודן של המכינות הקדם צבאיות בפרט והציבור הדתי בכלל.

"המכינה שוקלת תביעת דיבה ומאוד מתלבטת בנושא. מצד אחד, יש רצון לחזור לשגרה ולשוב למקום הטבעי מתחת לרדאר ולומר 'בדיל ויעבור'. גם הרב נאמבורג רוצה לחזור לשקט שהוא היה רגיל לו. מצד שני, גורמים משמעותיים מאוד בציונות הדתית שאומרים לנו שכבוד הציבור והמכינות הוא לתבוע. לדבריהם מדובר כאן במצב של התרת דם בצורה המכוערת ביותר", אומר הגורם.

הוא מציין כי הנושא נמצא בדיונים בין בכירי המכינה ועורכי דינה וההכרעה אם להגיש תביעה תתקבל בימים הקרובים.

פנינו לעו"ד יאיר נהוראי שמסר, "אין תגובה".

מוקדם יותר נודע כי העיתונאי עמרי מניב הוצא לחופשה מחדשות 13 עד לסיום הליך הבירור בנוגע לכתבה השקרית שפרסם בנוגע לשיעוריו של הרב אסף נאומבורג ממכינת "עצם".

אמש (ראשון), חשף העיתונאי חנן עמיאור מאתר "פרספקטיבה" את ההקלטות המלאות של הרב אסף נאומבורג, הקלטות מהן נלקחו ציטוטים חלקיים והוצגו בחדשות 13 כדי להכפיש את נאומבורג ואת מכינת עצם שבה נמסרו שיעוריו.

באמצעות הקרנת קטעים חתוכים וערוכים משיעוריו, הוצג הרב נאומבורג כרב קיצוני שמטיף להתבדלות מוחלטת מחילונים ואף להימנעות משירות בצבא.

לאחר מכן התנצל מניב על שידור הכתבה שהכפישה את הרב נאומבורג והציגה אותו כמי שתוקף את הציבור החילוני ומתנגד לשירות בצה''ל. ״אני מבקש להתנצל. צפיתי בשיעורים מהמכינה לפני הכתבה שפרסמתי, אחרי הפרסום היום לקחתי נשימות (הרבה..). צפיתי שוב והבנתי שהדברים שנאמרו בשיעור שונים מכפי שהצגתי".

''אין דבר שחשוב לי יותר מלדייק", הדגיש מניב בחשבון הטוויטר שלו. ''כשאני חתום על אייטם, זה יהיה ברזל. חבל לי שזה הוביל לשמחה לאיד כאן מפוליטיקאים שאני מסקר. מתנצל״.