חדשות 13: מתנצלים בפני הרב נאמבורג

אחרי הפרסום הכוזב שהאשים את הרב ממכינת 'עצם' בהסתה נגד הצבא, מגיעה התנצלות במהדורה המרכזית. "לא היתה כוונה לפגוע ברב או במכינה"

ערוץ 7 , ט' באלול תשע"ט

הרב נאומבורג
הרב נאומבורג
צילום: כאן 11

במהדורה המרכזית של חדשות 13 התפרסמה הערב (שני) התנצלות רשמית בפני הרב אסף נאמבורג, לאחר הכתבה המכפישה והשקרית שפורסמה נגדו בשבוע שעבר.

המגישה תמר איש שלום הקריאה את נוסח ההתנצלות. "שידרנו כאן כתבה שעסקה בתכנים המועברים לתלמידים במכינת 'עוצם', מכינה שבראשה עמד עד לא מכבר מי שהיום מכהן כשר החינוך - הרב רפי פרץ. במהלך הכתבה הקרנו קטעים משיעור של הרב אסף נאומבורג שעסקו בסוגיות של גיוס לצה"ל ויחס לחילונים בחברה.

בימים האחרונים הועלו טענות נגד הקטעים הללו. בעקבותיהן אנחנו כאן בחדשות 13 פתחנו בבדיקה מעמיקה, שעדיין נמשכה הבדיקה שלנו את עצמנו, העלתה כי אכן מדובר בתרגיל מחשבתי של משחק תפקידים, ואיפכא מסתברא. הרב נאומבורג לא טען נגד שירות צבאי והחשש שיגרום להפקרות, אלא שיחק תפקיד של חרדי לכאורה.

חשוב לנו להדגיש כי התנהלות הכתב הייתה בתום לב וללא כל כוונה לפגוע ברב או במכינה, ואנחנו מצטערים עמוקות בפני הרב נאומבורג על האופן שבו הוא הצטייר בקטעים ששודרו, ועל עוגמת הנפש שנגרמה לו. פנינו היום לרב נאומבורג במטרה לקיים איתו ראיון ואנחנו תקווה שבעתיד זה יתאפשר".

מוקדם יותר הגיב גורם בכיר במכינת 'עצם' בשיחה עם ערוץ 7 לפרשת הכתבה השקרית נגד הרב נאמבורג בחדשות 13.

במכינה מצביעים על עו"ד יאיר נהוראי, שעמד בעבר מאחורי פרסומים נגד מכינת 'בני דוד' כמי שהזין גם הפעם את המערכת שפרסמה את הכתבה, בחומר נגד 'עצם'.

"עו"ד יאיר נהוראי התחיל כבר לפני כמה שנים ל'חפש את המכינות' והתלבש על בני דוד. אנחנו בדרך כלל היינו מתחת לרדאר. עלינו משם לתודעה רק כשהרב רפי הלך לפוליטיקה. היה ניסיון לפגוע בנו לפני הבחירות הקודמות, גם אחרי שהרב רפי מונה כשר החינוך ועכשיו שוב - לפני הבחירות. זה נראה כמו משהו מאוד מתוזמן ולכולם ברור שזה לא משהו רק נגד המכינה שלנו אלא נגד הציונות הדתית כולה", מאשים הגורם.

הוא מוסיף כי "יש כאן קמפיין ברור שתחילתו במכינות ומטרתו לפגוע קשות בציונות הדתית".

לדבריו, יש לחץ כבד על המכינה להגיש תביעת דיבה בשם כבודן של המכינות הקדם צבאיות בפרט והציבור הדתי בכלל.

"המכינה שוקלת תביעת דיבה ומאוד מתלבטת בנושא. מצד אחד, יש רצון לחזור לשגרה ולשוב למקום הטבעי מתחת לרדאר ולומר 'בדיל ויעבור'. גם הרב נאמבורג רוצה לחזור לשקט שהוא היה רגיל לו. מצד שני, גורמים משמעותיים מאוד בציונות הדתית שאומרים לנו שכבוד הציבור והמכינות הוא לתבוע. לדבריהם מדובר כאן במצב של התרת דם בצורה המכוערת ביותר", אומר הגורם.

הוא מציין כי הנושא נמצא בדיונים בין בכירי המכינה ועורכי דינה וההכרעה אם להגיש תביעה תתקבל בימים הקרובים.

עו"ד יאיר נהוראי מסר, "אין תגובה".