האפליקציה שתחבר יהודים בעולם לציונות

אפליקציית 'ציונט' יוצאת בגרסה אנגלית וספרדית, ובקרוב גם בצרפתית ורוסית, כדי שגם בקהילות היהודיות בעולם יוכלו להתחבר לישראל.

ערוץ 7 , י"א באלול תשע"ט

האפליקציה
האפליקציה
צילום: ההסתדרות הציונית העולמית

במלאות 122 שנה לקיומה, ההסתדרות הציונית העולמית יוצאת במיזם חדש שמטרתו לחבר בין יהודי התפוצות למדינת ישראל ולציונות באמצעי דיגיטלי.

לאחר שבשנה האחרונה הושקה אפליקציה סלולרית חדשה - 'ציונט', בשיתוף המועצה הציונית בישראל, הוחלט לפנות גם לקהל היהודי בעולם ולהשיק את האפליקציה באנגלית ובספרדית.

האפליקציה אשר זמינה להורדה באנדרואיד ובאפל משמשת כמאגר מידע ציוני חדשני וידידותי, המיועד לכל אדם שהקשר למדינת ישראל וההיסטוריה הציונית קרובים לליבו.

באפליקציה ישנם מגוון תכנים ציוניים המותאמים לכל גיל ובהם לוח שנה ציוני, המכיל מועדים חשובים ותאריכים משמעותיים בהיסטוריה של הציונות בטרם הקמת המדינה ואחריה, תאריכי לידה ופטירה של דמויות בולטות מתחומים מגוונים שסייעו בעיצוב רוח הציונות והמדינה, ומועדים נוספים מלוח השנה העברי, וכאמור כל זאת בשלוש שפות.

עוד באפליקציה - חידון בנושא הציונות עם מאגר שאלות גדול ומגוון על פי רמות קושי שונות, כך שניתן להתכונן בעזרת האפליקציה גם לחידון הציונות והמורשת למשפחות.

תוכן נוסף שקיים באפליקציה הוא מידע על אישים ודמויות בולטות מההיסטוריה של הציונות על פי קטגוריות כמו ראשי ממשלה, נשיאים, זוכי פרס נובל, זוכים באולימפיאדות וזוכים באירוויזיון.

בשבוע החולף הושקה האפליקציה בגרסה הספרדית באירוע בצ'ילה יחד עם 150 מנהיגים מהקהילות היהודיות מרחבי אמריקה הלטינית ובמעמד סגן ומ"מ יו״ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל.

חגואל אמר כי "הציונות שייכת לכל יהודי באשר הוא, ודווקא בתקופה זו בה גלי האנטישמיות מכים בקהילות היהודיות ברחבי העולם אנו רואים חשיבות לחזק את הקשר בין יהודי התפוצות לציונות ולעם ישראל. האפליקציה משקפת את הפסיפס הציוני על כל רבדיו ומהווה חיבור בין המורשת וההיסטוריה המפוארים של עמנו, והאישים שעיצבו את נוף מולדתנו עם הדור הצעיר של העם היהודי בארץ ובתפוצות".


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il