בעלה של שקד: אני טעיתי, היא צדקה

אופיר שקד בעלה של יו"ר ימינה על דעותיו הפוליטיות: "התפכחתי עם השנים. ההתנתקות הייתה הגב ששבר את גב הגמל".

ערוץ 7 , י"ב באלול תשע"ט

משפחת שקד
משפחת שקד
צילום: באדיבות המשפחה

אופיר שקד, בעלה של יו"ר ימינה איילת שקד, התראיין ל'כאן' וסיפר בין השאר על התהליך הפוליטי שעבר בשנים האחרונות.

"הסכמתי להתראיין כי אני רואה את איילת איך היא עובדת כל כך קשה, נלחמת, מתרוצצת ואמרתי שאני אתן כתף אכנס מתחת לאלונקה", אמר.

שקד לא מתרגש משתיית המנדטים על ידי ראש הממשלה, "אני מאמין גדול גם בדמוקרטיה הישראלית, גם בחכמת ההמונים". שקד סיפר איך פעם היה קרוב בדעותיו לשמאל הפוליטי אך הוא "התפכח".

"בכל זאת נולדתי בקיבוץ, קיבוץ גונן, אבל אני התפכחתי עם השנים. זה היה תהליך ארוך. הקש ששבר את גב הגמל, אפשר לומר ברזל, זה היה ההתנתקות. סביב ההתנתקות עוד היו לנו קצת וויכוחים אידיאולוגים אבל כל מה שאני אמרתי שגיתי וכל מה שהיא אמרה היא צדקה". הוא הוסיף, "לא אמרתי שזה יביא שלום, אבל אמרתי לפחות תהיה לנו את הלגיטימציה, כולם יהיו איתנו הכל יהיה בסדר וכל מה שהיא אמרה קרה כמובן".

בבחירות האחרונות, להפתעת רבים, מפלגת 'הימין החדש' לא עברה את אחוז החסימה. "היה הלם גדול אחרי הבחירות האחרונות אבל פתאום מתאוששים, קמים. בבית פתאום אתה רואה שהחיים באזרחות הם לא כאלה רעים, אפילו טובים. ה'אוי לא' היה פחות על זה שהיא נכנסת פתאום לדבר הזה, אלא על עוד מערכת בחירות".

שקד סיפר על משפחה וזוגיות כשבת הזוג נמצאת פחות בבית, אבל הוא לרגע לא מתחרט. "אני מעדיף אישה עם ברק בעיניים ועושה מה שהיא אוהבת ונמצאת קצת פחות בבית. אני זוכר את זה כשהיא הייתה מהנדסת בהייטק, היא לא הכי התחברה לזה בעולם, היא הייתה יותר כבויה. זה מה שמניע אותה, גם אם היא קצת פחות בבית אבל היא מאושרת, היא עם ברק בעיניים ומרוצה מהעשייה שלה - אז אני מעדיף את זה".

לסיום, שקד חשף מה הוא חושב על הרעיון שאשתו תהיה ראש הממשלה. "אני לא רוצה אבל מה שהיא רוצה, אני החלטתי שמה שהיא מחליטה אני אחריה".