עליה בתמיכה החב"דית ביהדות התורה

ההערכה היא שחב"ד תרמה ליהדות התורה בבחירות הנוכחיות כ-10,000 קולות.

מיכל לוי , י"ח באלול תשע"ט

מאיר פרוש
מאיר פרוש
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בתום ספירת הקולות בריכוזי חב"ד ברחבי הארץ, התברר כי נרשם הישג חשוב ל'יהדות התורה' שבא לידי ביטוי בהצבעה בשיעורים ניכרים מאוד וגידול ניכר בתמיכה החב"דית ברשימת 'יהדות התורה' לעומת הבחירות הקודמות.

"מדובר בהישג חשוב של יהדות התורה בחב"ד כאשר משנת תשמ"ט - יהדות התורה חזרה וקיבלה את הבכורה בריכוזי חב"ד רבים ובראשם בכפר חב"ד", מסבירים ביהדות התורה.

התוצאה הושגה הודות לתמיכת רבני ומשפיעי חב"ד שנענו לקריאת סגן השר מאיר פרוש וקראו לחסידי חב"ד לציית להוראת הרבי להצביע עבור "הרשימה החרדית ביותר".

ההערכה היא שחב"ד תרמה ליהדות התורה בבחירות הנוכחיות כ-10,000 קולות.

בבחירות תשע"ה זכתה 'יהדות התורה' בכפר חב"ד ב-204 קולות, בבחירות 2019 מועד א' זכתה ב-533 קולות, ואילו בבחירות כעת זכתה ל-1,064 קולות. בקריית מלאכי זכתה 'יהדות התורה' במאות רבות של קולות בתשע"ט מועד א', בבחירות שקדמו לכך זכתה בעשרות בודדות, ואתמול זכתה ב-1,002 קולות.

כך גם בקהילת חב"ד בלוד נרשמה תמיכה של מאות קולות לעומת קולות בודדים בבחירות הקודמות. ובבחירות כעת זכתה ל-643 קולות. לצד אלו נוספו עוד ריכוזים של חסידי חב"ד בנקודות רבות ברחבי הארץ: תוספת של מאות קולות בחב"ד בכל יישוב ויישוב כדלהלן, רחובות, צפת, מגדל העמק, בראשון לציון, ירושלים ובערים רבות נוספות, שבהם היתה הפעם תמיכה גוברת וגורפת של חב"ד ב'יהדות התורה'.

בביתר עילית עלתה יהדות התורה במספר ניכר ועלייה של 900 קולות כאשר חלק גדול מהם הגיע מקהילת חב"ד הגדולה בעיר.

במטה חב"ד של יהדות התורה מסכמים בסיפוק רב את הפעילות הרבה של המטה בתקופה האחרונה ומודים לכל המסייעים הרבים ומציינים את האחדות הגדולה של רבני ומשפיעי חב"ד שהתאחדו כולם להצלחת יהדות התורה.

סגן השר מאיר פרוש: "בכל ריכוזי חב"ד ובכפר חב"ד עלינו בכמות משמעותית ממה שהיינו בבחירות הקודמות. תודה לרבני ומשפיעי חב"ד ולכל חסידי חב"ד שהתגייסו כציווי הרבי. אני מבטיח להמשיך לשרת אתכם נאמנה יום יום במהלך כל הקדנציה, הכרת הטוב זה מושג יסודי ובסיסי בהתנהלות של יהודי חרדי".