גנץ ופרץ התחייבו להשבת הבנים

את ההתחייבות ניסחו חבריו של סגן הדר גולדין ז"ל, אשר גופתו מוחזקת בעזה. נתניהו, לדברי חבריו לנשק של גולדין, סרב לפגוש אותם.

ערוץ 7 , י"ט באלול תשע"ט

אורון שאול והדר גולדין
אורון שאול והדר גולדין
צילום: באדיבות המשפחות

בני גנץ ועמיר פרץ חתמו על התחייבות קואליציונית ראשונה, שניסחו חבריו של סגן הדר גולדין ז"ל, אשר גופתו מוחזקת בידי מחבלי חמאס בעזה..

בכאן חדשות דווח כי בהתחייבות נאמר כי כל ממשלה שישתתפו בה תציג תחילה תוכנית מחייבת להשבת החיילים והאזרחים: לא יבוצע שום הסכם עם עזה בלי השבת הבנים תחילה. בסעיף שניסחו נכתב: "זוהי דרישה מוסרית ערכית ויהודית וגם על בסיס החלטת האום 2474. חמש שנים הן זמן ארוך מדי".

נתניהו, לדברי חבריו לנשק של גולדין, סרב לפגוש אותם. יו"ר המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ סירב לחתום על ההתחייבות וכמוהו גם ראשי מפלגת ימינה וישראל ביתנו שסירבו.

מלשכת רה"מ לא נמסרה תגובה. מימינה נמסר, "ראשי המפלגה שוחחו ארוכות עם מובילי המאבק החשוב. היות שהמו״מ הקואליציוני יידון לאחר הבחירות, ומכיוון שמדובר בסוגיה מדינית מורכבת, לא יהיה זה אחראי מצידנו לפזר הבטחות סרק בנושא הקדוש, ולא נסכים שיצטייר כאילו אנו מנצלים זאת לתעמולת בחירות".

מישראל ביתנו נמסר "במהלך הפגישה הבהיר אביגדור ליברמן באופן חד משמעי, שאסור שנושא השבת הבנים יהפוך לחלק מקמפיין בחירות ולמחלוקת פוליטית. זה נושא שחייב להיות בקונצנזוס מוחלט ויש לדון עליו מיד אחרי הבחירות ולא ערב הבחירות".

מהמחנה הדמוקרטי נמסר "היינו מצפים ממי שישבו בקבינט שלא יחשבו שחתימה על התחייבות להשבת הבנים, תהיה הבטחת סרק או תעמולה".