ממשלה רק בראשות נתניהו - המסמך המלא

ראשי כל מפלגות גוש ימין-חרדים חתמו על מסמך בו הם מצהירים כי יכנסו לממשלה רק יחד וכי מועמדם לראשות הממשלה הוא בנימין נתניהו.

חזקי ברוך , י"ט באלול תשע"ט

ראשי המפלגות עם נתניהו. אתמול
ראשי המפלגות עם נתניהו. אתמול
צילום: הליכוד

ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראשי הימין החדש בנט ושקד, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן וראשי הבית היהודי והאיחוד הלאומי השרים פרץ וסמוטריץ', חתמו על מסמך התחייבות משותף להקמת בלוק חוסם.

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, שנבצר ממנו להשתתף בישיבת ראשי המפלגות, הביע גם הוא הסכמה לנוסח המסמך ואמור לחתום עליו בהקדם.

לקריאת המסמך המלא לחצו כאן

במסמך, שנחתם בפגישה שהתקיימה הבוקר במשרד ראש הממשלה, התחייבו הדדית ראשי כל מפלגות גוש ימין חרדים כי ייכנסו לכל ממשלה רק במשותף.

"אף מפלגה לא תנהל מו"מ בנפרד ולא תיכנס לשום ממשלה מבלי כל יתר המפלגות", נאמר במסמך המשותף. עוד הצהירו כל ראשי המפלגות כי "מועמדנו לראשות הממשלה הוא בנימין נתניהו".

במקביל קרא הבוקר נתניהו ליו"ר כחול לבן בני גנץ להקים איתו יחד ממשלת אחדות רחבה. "במהלך הבחירות קראתי להקמת ממשלת ימין. אבל לצערי תוצאות הבחירות מראות שהדבר לא אפשרי. העם לא הכריע בין שני הגושים. לכן אין ברירה אלא להקים ממשלת אחדות רחבה, רחבה ככל האפשר, שמורכבת מכל אותם גורמים שמדינת ישראל יקרה להם.

אתמול נפגשתי עם חבריי למפלגות הימין וסיכמנו שאנחנו הולכים כגוש אחד עם נציגות אחת משותפת למשא ומתן", אמר נתניהו.

"עכשיו אני קורא לך, ח״כ בני גנץ: בני, עלינו להקים ממשלת אחדות רחבה עוד היום. העם מצפה מאיתנו, משנינו, שנגלה אחריות ושנפעל לשיתוף פעולה.

לכן אני קורא לך - בני, בוא ניפגש היום, בכל שעה, בכל עת, כדי להניע את המהלך הזה שהוא צו השעה. אסור לנו ואין שום סיבה להגיע לבחירות שלישיות - אני נגד זה. צו השעה - ממשלת אחדות רחבה, עוד היום".

לאחר פרסום הפניה פנתה לשכת ראש הממשלה נתניהו ללשכתו של יו"ר כחול לבן בני גנץ בבקשה לתאם פגישה "בארבע עיניים" בין השניים עוד היום.