פשוט להתחבר

אל מול ויכוח "ההדתה" שנשמע מכל עבר ומול ההסתה נגד הציבור הדתי פותח איגוד רבני קהילות בקמפיין גיוס המונים להרחבת פעילותו.

ערוץ 7 , כ' באלול תשע"ט

מתחברים
מתחברים
איגוד רבני קהילות

בעיצומו של ויכוח "ההדתה" שמתקיים באופן יומיומי בחברה הישראלית פותח איגוד רבני קהילות מיסודו של מרן הראשל"צ הרב מרדכי אליהו זצ"ל בקמפיין "פשוט להתחבר".

מטרת הקמפיין היא מתן תשובה הולמת לניסיונות לפגוע בציבור הדתי והמסורתי בישראל, להרחיב את הקהילות ולהגדיל את מספר הרבנים והרבניות מ-500 ל-1,000.

איגוד רבני קהילות, בראשותו של הרב שמואל אליהו, מונה היום כ-250 קהילות ברחבי הארץ רובן מסורתיות.

הקמפיין תחת הכותרת "פשוט להתחבר" מבקש להוסיף יותר תורה, יותר אהבה, יותר חסד בקהילות ברחבי הארץ.

נשיא האיגוד ורבה של צפת, הרב שמואל אליהו אמר באירוע שהתקיים בירושלים לכבודו של האיגוד, "אנחנו מתכנסים פה לחיזוק עם ישראל, אהבת התורה ויראת שמיים. כל הרבנים והרבניות פה הם שליחים של הקב"ה, של האבות הקדושים, של אלו שמסרו את נפשם על תורת ישראל. עלינו להמשיך לדאוג לאחים שלנו. גם לאלו שבתל אביב, שדרות, חיפה ובכל הארץ וגם לאלו שבניו יורק, דרום אמריקה, צרפת וארצות נוספות. עלינו להרחיב את הפעילות".

הרב אליהו גם סיפר כי ראש הסוכנות בוז'י הרצוג הגיע אליו וביקש ממנו לפרוץ את הפעילות של איגוד רבני קהילות לכל העולם להגיע לקהילות היהודיות ולקחת אחריות על הקשר איתם ועם אלו שמתרחקים ומתבוללים.

יו"ר איגוד רבני קהילות, הרב עמיחי אליהו מספר הבוקר, "פתחנו את הקמפיין הזה אל מול השיח התקשורתי נגד היהדות ונגד 'ההדתה'. קיים פער עצום בין מה שהציבור מרגיש ורוצה לבין מה שמוצג בתקשורת. בתקשורת אנו רואים קיטוב וריחוק מהדת", אומר הרב אליהו.

"השיח יוצר תחושה שעבר זמנה של היהדות. אך הציבור הישראלי צמא למורשת, ליהדות ולתורה ומבקש יותר 'הדתה'. כיום יש לנו כ-250 מוקדים וקהילות ברחבי הארץ. אנו רוצים להגדיל את הפעילות, להתפרס ברחבי הארץ ולהגיע לכל אחד שרוצה ללמוד יהדות ולהתחבר לאור ולשמחה שקיימים בה".