''לחבר את הצמאים למעיין התורה'': איגוד רבני קהילות יכפיל את פעילותו

מאות רבנים ורבניות מהציונות הדתית התכנסו בבנייני האומה לרגל תחילת הקמפיין של איגוד רבני קהילות.

ערוץ 7 , כ' באלול תשע"ט

האירוע אמש
האירוע אמש
ראשית לפידות

מאות בני אדם השתתפו אמש (חמישי) באירוע התרמה ענק של איגוד רבני קהילות, בבנייני האומה בירושלים.

בין המשתתפים: נשיא האיגוד ורבה של צפת הרב שמואל אליהו. שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', ח"כ אופיר סופר, ח"כ מוטי יוגב, יו"ר איגוד רבני קהילות הרב עמיחי אליהו והרב שבתי סבתו.

האירוע פתח באופן רשמי את קמפיין ההתרמה של איגוד רבני קהילות, המונה כיום כ-250 קהילות וכ- 500 רבנים ורבניות ברחבי הארץ, על מנת להגדיל ולרחיב את הפעילות, ולהכפיל את מספר הרבנים והקהילות בארץ ובעולם.

"אנחנו מתכנסים פה לחיזוק עם ישראל, אהבת התורה ויראת שמיים", הכריז הרב אליהו. ''כל הרבנים והרבניות פה הם שליחים של הקב"ה, של האבות הקדושים, של אלו שמסרו את נפשם על תורת ישראל. עלינו להמשיך לדאוג לאחים שלנו. גם לאלו שבתל אביב, שדרות, חיפה ובכל הארץ וגם לאלו שבניו יורק, דרום אמריקה, צרפת וארצות נוספות. עלינו להרחיב את הפעילות".

הרב שמואל אליהו
ראשית לפידות

הרב אליהו סיפר כי יו"ר הסוכנות היהודית יצחק בוז'י הרצוג ביקש ממנו לפרוץ את הפעילות של איגוד רבני קהילות לכל העולם, להגיע לקהילות היהודיות ולקחת אחריות על הקשר איתם ועם אלו שמתרחקים מישראל ומתבוללים.

יו"ר האיגוד, הרב עמיחי אליהו, אמר: "אני גאה להיות בנקודת הזמן שבה אנחנו יכולים לחבר את הצמא למעיין, את כל מי שרוצה להיות חלק ולהתקרב ליהדות, למקור ולאמת. אני מודה לכל השותפים לעשיה הזו, למפעל הענק הזה, לרבנים ולרבניות שעובדים מסביב לשעון ומחוברים לשטח. עם הכח שלכם והשותפות נוכל להכפיל את פעילותינו, לגעת בכל נפש יהודית שצמאה למעיין האמת, למעיין התורה והיהדות".

עמיחי אליהו
ראשית לפידות

השר סמוטריץ' אמר באירוע: "מה שאגיד לא יספיק לתאר את רחשי הלב שלי ושל המתכנסים כאן. כמה כח ואילו עוצמות מכונסים כאן באולם הזה. במקומות האלו אנו רואים את האמת והאמת סופה לנצח בנחישות, באהבה והרבה אמונה.

''אני חושב שבחדר הזה יושבת עכשיו התנועה הציונית המהווה חלק גדול במפעל הציוני והיא זו שתשלים את התהליך של תקומת העם בארצו", הוסיף סמוטריץ'.