משפחות שכולות הפגינו:
תומכי טרור בממשלה? גנץ צריך להתבייש

הוריה של סגן שיר הי''ד שנרצחה בפיגוע טרור בארמון הנציב הפגינו מול בית הנשיא. "כניסת גורמים עוינים לממשלת גנץ - פרס לטרור".

חזקי ברוך , כ"ב באלול תשע"ט

ההורים השכולים ליד בית הנשיא
ההורים השכולים ליד בית הנשיא
צילום: חזקי ברוך

משפחות שכולות הפגינו הערב (ראשון) מחוץ לבית הנשיא על רקע החלטת הרשימה הערבית המשותפת להמליץ על בני גנץ כמועמדה לראשות הממשלה הבאה.

מירב והרצל חג'אג', הוריה של סגן שיר הי''ד שנרצחה בפיגוע טרור בארמון הנציב לפני כשנתיים, אמרו כי: "לא ייתכן שמי שהיה רמטכ"ל של צה"ל יכניס לממשלתו את תומכי הטרור הגרועים ביותר. ישנם גבולות שלא ניתן לחצות. כניסתם של גורמים עויינים תומכי טרור להיות חברים בממשלת ישראל היא פרס לטרור.

''נראה כי גנץ עושה הכל כדי להקים ממשלה אך לא זו הדרך", הוסיפו ההורים, חברי פורום בוחרים בחיים של המשפחות השכולות. ''אנו מרגישים כי כניסתם הצפויה לממשלה מהווה יריקה בפרצופן של המשפחות השכולות באשר הן. יש גבול לציניות. אנו נעשה הכל כדי שאותם תומכי טרור לא יהיו בממשלה הבאה".

חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד אמר כי ''מצביעי כחול לבן צריכים לעשות חשבון נפש לאור החלטת הרשימה המשותפת להמליץ על בני גנץ לראשות הממשלה.

''כשההסכמות וההבטחות בניהם לבין הרשימה המשותפת יתגלו בעתיד, זה יבהיר להרבה מאוד אזרחים שהצביעו להם את הטעות הקשה שהם עשו. אוי לנו אם אלו יהיו מקבלי ההחלטות. אלו ימים מסוכנים למדינה", כך זוהר.