כתבי ההתיישבות ודוברי יו"ש הרימו כוסית לקראת השנה החדשה

את היום החלו הכתבים והדוברים בשיט מיוחד בסירה ממונעת על ים המלח, המשיכו לביקור במצפה דרגות ואכלו צהריים בחוף נווה מדבר.

ערוץ 7 , כ"ב באלול תשע"ט

הכתבים והדוברים יחד עם ראשי ההתיישבות
הכתבים והדוברים יחד עם ראשי ההתיישבות
צילום: מירי צחי, מועצת יש"ע

כתבי ההתיישבות ודוברי המועצות באזור יהודה ושומרון השתתפו היום (ראשון) באירוע ''הרמת כוסית'' של מועצת יש"ע, בשטח המועצה האזורית מגילות ים המלח.

את היום החלו הכתבים והדוברים בשיט מיוחד בסירה ממונעת על ים המלח יחד עם ג'קי המדריך, שם ראו החברים את הנפלאות החבויות במעמקי ים המלח ולמדו על מצבו.

הסיור המשיך בביקור במצפה דרגות, בבר החדש שנפתח במקום, שם שוחח עם החברים ראש המועצה האזורית מגילות ים המלח אריה כהן.

לאחר מכן, המשיכה החבורה לארוחת צהרים וסיכום שנה במסעדה שבחוף נווה מדבר בצפון ים המלח. את סיכום השנה והברכות לשנה החדשה העבירו ראש המועצה האזורית מגילות ים המלח אריה כהן, ראש המועצה האזורית בקעת הירדן דוד אלחייני, מנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני, דובר מועצת יש"ע אלנתן זכריה ודוברת המועצה האזורית מגילות ים המלח לירון סימון.

אלחייני אמר כי ישיבת הממשלה בבקעת הירדן, בשבוע שעבר, היתה אירוע היסטורי ''אליו ייחלתי עוד בהיותי יו"ר ועד מתיישבי בקעת הירדן. אני מסתובב נרגש, כי אני מאמין שאנו ניצבים לפני החלת הריבונות על בקעת הירדן וצפון ים-המלח. זה הדבר הנכון לעשות".

ראש המועצה האזורית מגילות ים-המלח אריה כהן אמר לכתבים: ''אנחנו בצמיחה דמוגרפית גדולה, וגם התיירות כאן מתפתחת ומצפה ליזמים חדשים. ישנה החלטת הממשלה שמקצה תקציבים לפיתוח ולשיפור האזור, בתשתיות, בתיירות ובקליטת תושבים, ובשנים הקרובות אנו צופים המשך צמיחה".

מנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני התייחס למערכת הבחירות שזה עתה הסתיימה, "מועצת יש"ע אינה מקדמת מפלגה אלא רעיון התיישבותי אידאולוגי. אנחנו ציפינו שתקום כאן ממשלה לאומית-ימנית שתקדם את האזור, יחד עם החלת ריבונות. החלטת הממשלה בדבר החלת הריבונות על בקעת הירדן וצפון ים המלח היא משמעותית, וגם אם יהיו עיכובים, התהליך כבר יצא לדרך.

''מועצת יש"ע תעמוד על המשמר שגם בממשלה הבאה לא יהיו מגבלות בנייה בגושים ומחוץ לגושים, ויימשך פיתוח התשתיות בהתיישבות", הבהיר דילמוני.

בהרמת הכוסית של מועצת יש"ע השתתפו אנשי התקשורת אלישע בן קימון, עופר חדד, ישי פורת, יאיר אורביטו, חזקי ברוך, אהוד אמיתון, כרמל דנגור, מאיה הורודניצ'אנו, טובה לזרוף, ג'ייקוב מגיד.

וכן השתתפו דוברי יו"ש: נעם ארנון מהיישוב היהודי בחברון, שוש שילה מקדומים, שי שחף ממגילות ים המלח, שולמית בן ישר ואורי איגרא מהר חברון, הראל דוידוביץ' מגוש עציון, כרמי יוגב מאפרת, עינת אמיר מגבעת זאב ואושריאל בן עמרם מבנימין.