אחמד טיבי לריבלין: אנחנו בעלי הארץ הזו

"לא היגרנו לכאן, נולדנו כאן, אנחנו אוכלוסייה ילידה, והאוכלוסייה הילידה הזו שלחה אותנו לעשות שינוי", אמר ח"כ טיבי לנשיא המדינה.

ערוץ 7 , כ"ג באלול תשע"ט

אחמד טיבי ואיימן עודה
אחמד טיבי ואיימן עודה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת אחמד טיבי מהרשימה המשותפת שהמליץ אתמול (ראשון) על בני גנץ אצל נשיא המדינה ראובן ריבלין, מחה על היחס של המדינה לאוכלוסייה הערבית.

"יש רגעים בחייו של פוליטיקאי שמצריכים החלטה מנהיגותית, החלטה שמצריכה אומץ, וההחלטה שלנו היא לא לבן ושחור. אנחנו כאן בגלל שכמעט חצי מיליון מצביעים שלחו אותנו לכאן כדי להגיע לרגע המכונן ולחולל שינוי", הסביר טיבי את ההחלטה להמליץ על גנץ.

לדבריו, ''קצה נפשו של הציבור שלנו בהדרה, בדה-לגיטימציה, שהונהגה לא רק על ידי פרחחים ברחוב אלא על ידי מנהיג שבאופן סיסטמטי הסית נגד ציבור שלם, הוציא אותנו ממעגל הלגיטימיות האזרחית. תמיד הסית נגדנו כאילו מדובר באויב".

ח"כ טיבי הזכיר שראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בעבר 'כוחותינו פועלים בקלנסווה'. ''קלנסווה היא עיר ואם במשולש, במדינת ישראל. 'כוחותינו פועלים' אומרים על האויב. קלנסווה היא עיר עם תושבים שסובלת מגל של הריסות בתים".

על האלימות בחברה הערבית אמר טיבי: ''זה הדם שלנו, והדם שלנו הוא לא דם זול. יש מי שחושב שזו החצר האחורית של מדינת ישראל, אנחנו לא חצר אחורית, אנחנו לא נוכחים נפקדים, אנחנו לא אורחים, אנחנו בעלי הארץ הזאת. לא אזרחים בארץ הזאת, לא היגרנו לכאן, נולדנו כאן, אנחנו אוכלוסייה ילידה, והאוכלוסייה הילידה הזו שלחה אותנו כדי לעשות שינוי".