גנץ ממשיך להחרים את סמוטריץ׳ וליצמן

בכיר בכחול לבן אחרי המפגש עם נתניהו וריבלין: "נתניהו יודע שלא נשב עם ליצמן וסמוטריץ׳, ובטח לא איתו כראש ממשלה".

ערוץ 7 , כ"ג באלול תשע"ט

ריבלין עם גנץ ונתניהו
ריבלין עם גנץ ונתניהו
צילום: חיים צח, לע"מ

יו"ר כחול לבן בני גנץ שנפגש הערב (שני) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בבית הנשיא, זעם על הצהרת נתניהו ולפיה הוא מחויב לבלוק שהקים עם שאר מפלגות הימין.

"הציבור בחר בשינוי ואין לנו כוונה לוותר על הובלתנו, עקרונותינו או על השותפים הטבעיים שלנו לדרך הזו", אמר גנץ לחברי סיעתו.

גורם בכחול לבן אמר לאחר הפגישה כי לדעתו אין שום כוונה רצינית מצד נתניהו לחתור לאחדות. "הם מדברים בשתי שפות שונות. ביבי מרמה, מושך לבחירות שלישיות בכל הכוח. הרי הוא יודע שלא נשב עם ליצמן וסמוטריץ׳, ובטח לא איתו כראש ממשלה. הדיון הוא לא מי יהיה ראש ממשלה ראשון. הדיון הוא על אידיאולוגיה", אמר הגורם.

נזכיר כי לאחר הפגישה עם גנץ בבית הנשיא שוחח ראש הממשלה נתניהו עם ראשי בלוק המחנה הלאומי. נתניהו הדגיש שהפגישה הייתה עניינית ואמר לראשי הבלוק שהבהיר בה כי הוא מייצג את כל המחנה הלאומי, פועל בשמו ומנהל מטעם כל הבלוק את המשא ומתן.

"אני מחוייב למה שהבטחתי לכם", אמר נתניהו לראשי המפלגות.

המפגש המשולש ארך הערב יותר משעתיים ובמהלכו נדונו תרחישים שונים שיאפשרו להקים ממשלת אחדות. בתום החלק הראשון של המפגש עזב הנשיא את החדר והותיר את שני ראשי המפלגות לשיחה בארבע עיניים, בסיומה חזר לסיכום משותף.

"צעדנו הערב צעד משמעותי, וכעת האתגר הראשון הוא בניית ערוץ שיח ישיר מתוך אמון בין הצדדים", אמר ריבלין בתום הפגישה.

הנשיא הדגיש כי בעיניו "המצב הנוכחי בו מכהנת ממשלת מעבר, פוגע פגיעה חמורה באזרחי ישראל, וביכולת שלנו להתמודד עם האתגרים שלפתחינו".

"העם מצפה מכם למצוא את הפתרון ולמנוע בחירות נוספות, גם במחיר אישי ולפעמים גם אידיאולוגי. זוהי לא העת לחרמות. ממשלה משותפת ושיוויונית אפשרית, היא יכולה וצריכה לבטא קולות שונים ומגוונים בחברה, הוסיף ריבלין.

בבית הנשיא ציינו כי בהתאם למוסכם בין משתתפי הפגישה לא יפורטו תוכן השיחה והחלופות האפשריות שעלו בה.

בהודעה משותפת שפרסמו גנץ ונתניהו בתום הפגישה נאמר, "בעקבות פנייתו של הנשיא, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו״ר מפלגת כחול לבן בני גנץ, שוחחו בניהם על הדרכים לקדם את אחדות ישראל וסיכמו כי ראשי הצוותים של שתי המפלגות יפגשו מחר. הנשיא הזמין את השניים לפגישה נוספת ביום רביעי בערב במעונו".

"ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו״ר מפלגת כחול לבן בני גנץ הודו לנשיא על התפקיד החשוב אותו הוא ממלא בעת הזו", נמסר בהודעה.