"בושה": עובדי פלאפון פוצצו ישיבה של סמנכ''ל החברה

מאות עובדים דרשו לקבל הסברים לפיטורי מאות עובדים ערב החג. בשעה 16:00: דיון בלשכת יו"ר ההסתדרות.

ערוץ 7 , כ"ד באלול תשע"ט

עובדי פלאפון פוצצו ישיבת הנהלה
עובדי פלאפון פוצצו ישיבת הנהלה
צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

נמשכים צעדי המחאה והעיצומים בפלאפון. ועד עובדי החברה הכריז היום (ג') על עיצומים בחטיבה העסקית, בחטיבה הפרטית והקפאת ההשקה של מכשיר האייפון החדש.

מאות עובדים פוצצו ישיבה שכינס סמנכ''ל החברה ודרשו הסברים לפיטורי מאות עובדים ערב החג. יו"ר ועד עובדי פלאפון, יחיאל שמן, כינס אסיפת הסברה ועדכן את העובדים בהתפתחויות ובעיצומים במוקדי התמיכה ובמרכזי השירות והמכירה, שייסגרו היום מוקדם מהרגיל.

שמן ישתתף בשעה 16:00 בדיון חירום שייערך בלשכתו של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד בהשתתפות יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק, יקי חלוצי, וכן בנוכחות ראשי הוועדים של חברות הסלולר המובילות. הדיון יעסוק במשבר בענף הסלולר והתקשורת בישראל.

חברת סלקום אישרה אמש בדיווח לבורסה כי היא עומדת בפניה מהלך התייעלות משמעותי שיכלול פיטורי עובדים.

בהודעה ששלח המנכ"ל ניר שטרן לעובדי סלקום נאמר, "זוהי שעה קשה עבורי ועבור הנהלת החברה. כפי שאתם יודעים שוק הסלולר בישראל נמצא במשבר עצום. כולנו רואים מה קורה בסלקום ואצל המתחרים. חברת סלקום היא מובילת שוק אבל כעת יש צורך בשינוי גדול מאוד".

"זוהי תוכנית קשה וכואבת שמטרתה היא להשיב את סלקום לחוף מבטחים. אני פועל על מנת להבטיח לרובכם מקום עבודה יציב, בטוח וחזק לעוד שנים ארוכות. כפי שאתם יודעים היטב, סלקום פועלת בסביבה תחרותית ובתנאי רגולציה כבדים מאוד. למרות הסביבה המאתגרת הצלחנו, בעבודה מאומצת ומשותפת, לשמור על מובילות והצלחות בתחומים רבים בסלולר, בטלוויזיה, בסיבים, במגזר העיסקי ועוד", הוסיף שטרן.

הוא הסביר את המהלך. "לצד הרגולציה הכבדה והסביבה התחרותית, סלקום סוחבת על גבה חוב גדול מאוד – כל אלו הובילו אותנו להפסד בשנת 2018 שהעמיק במחצית הראשונה של שנת 2019. חברה בריאה לא יכולה להמשיך ולהפסיד לאורך זמן. מטרת העל של המהלכים היא להשיב את סלקום לרווחיות ויציבות פיננסית".

שטרן קרא ליו"ר ועד העובדים להיכנס לשיחות על תהליך ההתייעלות. זאת בתגובה להודעת היו"ר, מיה יניב נגד המהלך. "כל פנייה אלינו להתייעלות תיענה בהתנגדות קשה, מהקשות ביותר שידעה החברה. המשבר בענף לא ייפתר בפיטורים אלא בעבודה נרחבת מול משרד התקשורת לפתרון הכשלים החמורים בשוק, שאינם רק הבעיה של עובדי סלקום אלא של כלל אזרחי מדינת ישראל שעלולים למצוא את עצמם עם תשתיות תקשורת שמתאימות למדינות העולם השלישי", אמרה יניב.