ראש חוליית הרצח - במצב אנוש

המחבל שעמד בראש חוליית המחבלים שרצחה את רנה שנרב בפיגוע ליד דולב, מאושפז במצב קשה מאוד בבית החולים הדסה בעקבות חקירת השב"כ.

ערוץ 7 , כ"ח באלול תשע"ט

מעצר החולייה
מעצר החולייה
IDF spokesperson

ראש חוליית הטרור המעורב בביצוע הפיגוע שבו נרצחה רינה שנרב מאושפז בבית החולים הדסה הר הצופים במצב אנוש לאחר חקירת שב"כ.

מקור המעורה בפרטים אמר לאתר "הארץ" כי שב"כ קיבל אישור מגורם משפטי לחקור את העצור סאמר ערביד באמצעים חריגים זאת לאחר שהתקבל מידע חדש כי יש ברשותו מטען חבלה. במהלך אותה חקירה הוא הוכה ופונה לבית החולים הדסה הר הצופים.

מהשב"כ נמסר כי "במהלך חקירתו של ראש תשתית הטרור אשר ביצעה את פיגוע המטען במעיין עין דני בו נרצחה רינה שנרב ז"ל, הנחקר דיווח כי אינו חש בטוב.

בהתאם לנהלים, הועבר לבדיקות וטיפול רפואי בבית חולים. חקירת תשתית הטרור עודנה מתנהלת ולא ניתן למסור פרטים נוספים", נמסר.

הערב (מוצאי שבת) הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שב"כ, צה"ל ומשטרת ישראל, לוחמי הימ"מ עצרו את המחבלים שרצחו את רנה שנרב ז"ל במעיין דני (עין בובין) ליישוב דולב ופצעו את אביה ואחיה בחודש שעבר.

המחבלים הם תושבי אזור רמאללה ובנימין, מחבלים בארגון החזית העממית. שלושה מהעצורים חשודים בתכנון וביצוע הפיגוע, וחשודים בביצוע פיגועים נוספים בגזרה.

כמו כן נעצר חבר בחוליה שלא היה מעורב בפיגוע. צה"ל מסר כי החוליה נעצרה במהלך מבצע מעצרים רחב של לוחמי צה"ל במרחב החטיבה המרחבית "בנימין".

את הפיגוע הוביל סאמר ערביד, בן 44 מרמאללה, שנחשב לאחד ממבכירי הארגון בגזרת רמאללה. בעבר נעצר ערביד בעקבות מעורבותו בפעילות טרור צבאית, בכלל זה פעל תחת ראש הארגון ברמאללה בזמן האינתיפאדה השנייה בסיוע בהכנת מטענים ופיגועים ואף היה מבוקש מספר שנים. ערביד עמד בראש התשתית, הכין את המטען ואף הפעיל אותו ברגע שהבחין במשפחת שנרב מגיעה למעיין.

מחבל נוסף שנעצר הוא קסאם שבלי, כבן 25 מהכפר כובר הפעיל בחזית העממית. גם שבלי נעצר בעבר בחשד למעורבות בפעילות טרור. לפי שב"כ, קסאם היה זה שייצר את חומר הנפץ שממנו הורכב המטען, סייע בהרכבתו והיה שותף להפעלתו במעיין.

יחד איתם נעצר יאזן מג'מאס, תושב רמאללה כבן 25 שחבר בארגון הטרור. מג'מאס היה עצור בעבר על מעורבות בפעילות טרור עממי, ובשב"כ ציינו כי הוא היה שותף מלא לתכנון וביצוע הפיגוע בפועל. כמו כן נעצר נזאם סאמי יוסף אולד מחמד, בן 21 מביר זית, שפועל במסגרת ארגון הסטודנטים של החזית העממית באוניברסיטת ביר זית.

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, בירך את כוחות הביטחון על המעצר וקרא לציבור להגיע לבנימין במהלך חגי תשרי, "אני קורא לכל תושבי בנימין בפרט ולכל תושבי ישראל בכלל לתת דרך הרגליים תשובה ניצחת לטרור, ולנצל את תקופת החגים כדי לבקר, כמובן לפי הנחיות גורמי הביטחון, במעיין דני ובכל האתרים בחבל הארץ היפה ביותר בישראל, בארץ התנ"ך, בבנימין".