סיעות הימין יישארו ב'בלוק' עד הסוף

גורמים פוליטיים מסבירים את סירוב ראשי מפלגות הימין לחתום על מכתב המלצה עבור נתניהו לנשיא לרגעי ההכרעה של הרכבת הקואליציה.

חזקי ברוך , ג' בתשרי תש"פ

ראשי מפלגות הימין עם נתניהו
ראשי מפלגות הימין עם נתניהו
צילום: הליכוד

גורמים פוליטיים מסבירים הערב (רביעי) כי ראשי סיעות המחנה הלאומי ביקשו שלא לחתום כעת על מכתב המלצה לנשיא לשלב האחרון של 21 יום מכיוון שלא רצו להכשיל כבר בשלב זה את המאמצים לאחדות.

לדבריהם, יחד עם זאת, כל ראשי הסיעות הבהירו בצורה ברורה במהלך הפגישה שבכוונתם להישאר מאוחדים בבלוק של כל 55 ח״כים ממפלגות הימין סביב מועמדות של ראש הממשלה בנימין נתניהו למשך כל השלבים של תהליך הקמת הממשלה - כולל השלב האחרון האורך 21 ימים, במידה והמנדט מצד הליכוד חוזר לנשיא ולאחריו גם כחול לבן אינה מצליחה להרכיב ממשלה.

מוקדם יותר שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו בטלפון עם יו"ר ישראל ביתנו ח״כ אביגדור ליברמן בנוגע לאפשרות של שיתוף פעולה להקמת ממשלה, על רקע פיצוץ המו"מ עם כחול לבן.

"אין טעם לבזבז את זמנה של המדינה. ניפגש, נראה אם זה רציני או לא, ובהתאם לזה נקבל החלטה", אמר נתניהו לליברמן.

השניים ייפגשו מחר בשעה 9:30 בבוקר במשרד ראש הממשלה.

ליברמן, כתב בחשבון הפייסבוק שלו לאחר השיחה, "היום הוזמנתי על ידי ראש הממשלה נתניהו לפגישה מחר ב- 9:30 בלשכתו. כפי שאמרתי מיד אחרי הבחירות, וגם לפני ואחרי הפגישה עם יו״ר כחול לבן בני גנץ, אם נוזמן באופן רשמי נבוא, ואכן מחר תתקיים פגישה".

"יצוין כי כל מאמצינו הם להקים ממשלת אחדות לאומית המורכבת משלוש מפלגות - ישראל ביתנו, הליכוד, כחול לבן. עמדה זו הבהרנו לפני הבחירות, במהלך הבחירות, אחרי הבחירות, וגם היום בצוהריים לאחר ישיבת מנהלת המפלגה. לא נהיה שותפים לשום ממשלה אחרת", דברי ליברמן.

"לצערי ראיתי היום את הליכוד מקריב את ח״כ אבי דיכטר ומזיז אותו מתפקיד יו״ר ועדת חוץ וביטחון ומנגד אותו הליכוד שומר בקנאות על ח״כ משה גפני בתור יו״ר ועדת הכספים. הצטערתי לא פחות לראות את כחול לבן משתפים פעולה עם הרשימה המשותפת והחרדים ומסכימים להשאיר את ח״כ גפני בתור השומר על השיבר בתפקיד יו״ר ועדת הכספים", סיכם ליברמן.