סקר: סער מוביל בליכוד

סקר וואלה ומכון מדגם בראשות מנו גבע מעלה כי אין תמיכה ציבורית רחבה לממשלת אחדות בראשות ראש הממשלה.

ערוץ 7 , ז' בתשרי תש"פ

גדעון סער
גדעון סער
צילום: קובי ריכטר/TPS

כמחצית מהציבור מתנגד להקמת ממשלת אחדות בראשות בנימין נתניהו - ורק 42% תומכים בכך - כך עולה מסקר וואלה! NEWS ומכון מדגם בראשות מנו גבע שנערך לראשונה מאז הבחירות.

68% ממי שהצביע מרכז-שמאל בבחירות האחרונות מתנגד להקמת ממשלת אחדות של כחול לבן והליכוד בראשות נתניהו, ורק 26% תומכים ברעיון.

בצד השני של המפה - בקרב מצביעי ימין, התמונה הפוכה. שם יש רוב של 54% שתומך בהקמת ממשלת אחדות בראשות נתניהו ואילו 41% השיבו שהם מתנגדים.

בקרב הציבור כולו הפער בין נתניהו וסער לא גדול מאוד - בתשובה לשאלה מי הכי מתאים לעמוד בראשות הליכוד 35% השיבו שנתניהו מתאים, לעומת 29% שהשיבו כי סער מתאים יותר. בקרב מצביעי ימין ההובלה של נתניהו הרבה יותר חדה וברורה והוא זוכה ל54% תמיכה לעומת 24% של סער.

סער, שזוכה לשיעורי תמיכה דו ספרתיים, מוביל בפער גדול על בכירים אחרים בליכוד שנחשבים למועמדים להנהגה ביום שאחרי נתניהו; יולי אדלשטיין מקבל רק 5%, גלעד ארדן רק 2% וישראל כץ רק אחוז אחד - גם בציבור הכללי וגם בקרב מי שמגדיר את עצמו מצביע ימין.

בקרב מצביעי מרכז-שמאל, אגב, סער הרבה יותר פופולרי מנתניהו. 41% סבורים שהוא הכי מתאים לעמוד בראשות הליכוד בעוד רק 8% חושבים שנתניהו.

הסקר בחן גם מה היתה חלוקת המנדטים בבחירות לו בראשות הליכוד היה עומד סער, ולא נתניהו, ועולה ממנו כי בעוד תנועת הליכוד היתה נחלשת דרמטית ומתרחקת משמעותית מהגודל של כחול לבן, המנדטים היו נשארים בתוך גוש הימין-חרדים שהיה שומר על כוחו עם 56 מנדטים.

אם סער היה עומד בראשות הליכוד והבחירות היו מתקיימות היום, היה הליכוד מקבל רק 26 מנדטים - לעומת 32 בבחירות האחרונות, אך הקולות היו נשארים כאמור בתוך הגוש - ימינה היתה מתחזקת ל-12 מנדטים (לעומת 7 כיום), ש"ס היתה מתחזקת במנדט מ-9 ל-10, וכך גם יהדות התורה מ-7 ל-8.