פרץ: קבוצה אלימה ובלתי נשלטת מפעילה טרור נגד חיילינו

עמיר פרץ, קרא ליו"ר ועדת החוץ והביטחון, חבר הכנסת גבי אשכנזי, לקיים דיון דחוף בהשתתפות ראש הממשלה נתניהו.

חזקי ברוך , כ"ב בתשרי תש"פ

עמיר פרץ
עמיר פרץ
צילום: קובי ריכטר/TPS

יו"ר מפלגת העבודה-גשר, עמיר פרץ, פנה היום (שני) ליו"ר ועדת החוץ והביטחון, חבר הכנסת גבי אשכנזי, בבקשה לכנס בדחיפות את ועדת החוץ והביטחון ולקיים דיון בהשתתפות ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו.

במכתב ששיגר ליו"ר ועדת החוץ והביטחון אשכנזי, כתב פרץ: "יש להתייחס לאירועים אלה שהינם חוזרים ונשנים כטרור במלוא מובן המילה וככאלה – לטפל בהם בהתאם ולגדוע אותם באיבם ללא פשרות".

לטענת פרץ תגובת צה"ל ומערכת הביטחון הינה הכרחית, "אך אינה מספיקה נוכח הרפיון בהתנהגות הממשלה והעומד בראשה. אודה לך אם תזמן לדיון גם את רה"מ ושר הביטחון בנימין נתניהו, וכן, תודיע על תאריך מידי כך שנערך כראוי למפגש חשוב זה", הוסיף יו"ר העבודה-גשר.

בנוסף, ממפלגת העבודה נמסר: "פעילי המפלגה יקיימו הערב מפגן תמיכה לחיזוק חיילי צה"ל ונגד הטרור היהודי – מול בסיס הקריה". בהודעה שנמסרה מטעם יו"ר המפלגה נכתב: "איננו יכולים לשתוק נוכח פגיעה של יהודים בחיילים אותם שולחת המדינה לשמור על ביטחונם".

"לא מדובר במקרה בודד, אלא בריטואל חוזר ונשנה בה קבוצה אלימה ובלתי נשלטת מפעילה טרור נגד חיילינו", הוסיף פרץ. "התגובה הרפה של ממשלת הימין בראשות בנימין נתניהו מאפשרת לתופעות כאלה להתעצם. הגיע הזמן להקים ממשלה שתאבק בטרור, כל סוג של טרור, ביד קשה".

עוד נכתב: "חובה לומר את האמת בלי כחל וסרק - שיח השנאה וההסתה שמובילים מזה שנים ראשי הימין, לרבות שרי ממשלה וראש הממשלה היוצא בנימין נתניהו, הוא הביצה שמצמיחה ומזינה את הטרור היהודי שמופנה גם כנגד חיילי צה"ל".

מהיישוב יצהר יצאה הודעת גינוי חריפה לתקיפת החיילים. "היישוב רואה את התנהלות הנערים ותקיפת חיילי צה"ל כשערורייה ובושה", נמסר. "מזכירות היישוב הגדירה כללי התנהגות ברורים, כתנאי סף לנוכחות בני נוער במרחב יצהר והגבעות. אנו משקיעים זמן ומשאבים רבים מאוד כדי לסייע להתפתחות הגבעות, תוך מתן אוזן קשבת לבני הנוער, במקסימום מאמץ לפעול ברגישות ולגשר על פערים מובנים בתוך מציאות מורכבת".

"קווים אדומים אלו הוצפו על ידינו שוב ושוב במפגשים ושיחות, אך לצערנו הרב האירוע החמור ממחיש כי הם לא מקבלים ביטוי במציאות", הוסיפו במזכירות היישוב. "משכך, אנו דורשים מהנערים לעזוב את יצהר, ועד להודעה חדשה, מסירים לחלוטין את חסות היישוב מנוכחותם כאן, על כל המשתמע מכך".