ליצמן סירב להיפגש עם גנץ

כחלק מהניסיון לקבוע סבב מו"מ עם כלל המפלגות, התקשר בני גנץ לליצמן לזמנו לפגישה אך זה סירב בנימוק: "הליכוד מייצג אותנו".

מיכל לוי , כ"ד בתשרי תש"פ

ליצמן
ליצמן
צילום: חזקי ברוך

הסירוב הראשון: כחלק מהניסיון לקבוע פגישת מו"מ עם נציגי המפלגות התקשר יו"ר כחול-לבן ח"כ בני גנץ אל יו"ר יהדות התורה סגן השר יעקב ליצמן.

בתגובה מסר לו ליצמן כי אינו מעוניין להיפגש משום שהליכוד מייצג את מפלגת יהדות התורה כחלק מבלוק הימין. "הליכוד מייצג איתנו", הבהיר לו ליצמן.

בשיחה עם יו"ר דגל התורה, משה גפני, התשובה לא היתה חד משמעית. גפני אמר לגנץ שהוא מבקש להתייעץ בנושא ויחזור אליו עם תשובה בהמשך.

מוקדם יותר שוחח גנץ עם נציגי הליכוד וקבע להיפגש עימם במהלך יום המחר. בהמשך שוחח עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן וקבע להיפגש עמו מחר או ביום ראשון. יו"ר כחול לבן שוחח גם עם ח"כ עמיר פרץ והשניים קבעו להיפגש.

במהלך נאומו בבית הנשיא בעת קבלת המנדט, אמר גנץ כי "הבטחתי כי אקים ממשלת אחדות ליברלית, וכך יש בכוונתי לעשות. בממשלה שאותה אקים אשרת את כל אזרחי ישראל ואפעל לטובת כל אזרחי ישראל. בכוונתי לעשות כל מאמץ בכדי להרכיב ממשלת פיוס לאומי שתאחה את הקרעים בין השבטים. ממשלה שתוביל מעתה את מדינת ישראל ואת העם היהודי".

לדבריו, "כחול לבן היא הבית פוליטי הנכון למשימה שעומדת כעת בפנינו - הקמת ממשלה. בבית הזה, במדינת ישראל, יש מקום לכל מרכיבי החברה הישראלית: לחרדים שהם חלק מהמארג הישראלי ועימם עלינו לשבת ולדבר כאחים.

"לצעירים שזה עתה סיימו את שירותם הצבאי ונפגשים לכוסית בפאב השכונתי בסיומו של יום עבודה, לחבריי מהציונות הדתית שנמצאים תמיד תחת האלונקה, נכונים לכל משימה לאומית, לאזרחים הערבים שזכאים לביטחון אישי ולחינוך ראוי לילדיהם, לאחינו הדרוזים, שזכאים לשוויון ולא רק בצה"ל, לבני הקהילה הלהט"בית שזכאים לחיות פה חיים מאושרים ככל אחד אחר".