חוטובלי: מוקירים תודה לעם הפיליפיני

סגנית שר החוץ נפגשה עם סגן שר החוץ הפיליפיני המבקר בארץ לרגל השקת סרט היסטורי המגולל את סיפור הצלת כ-1000 יהודים בתקופת השואה.

חזקי ברוך , כ"ט בתשרי תש"פ

חוטובלי עם עמיתה הפיליפיני
חוטובלי עם עמיתה הפיליפיני
צילום: משרד החוץ

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי נפגשה הבוקר (שני) עם סגן שר החוץ הפיליפיני ארנסטו סי. אבלה המבקר בימים אלו בישראל.

במרכז ביקורו של אבלה עומד אירוע השקה של סרט היסטורי המגולל את סיפור הצלתם של למעלה מ-1000 יהודים בתקופת השואה על ידי הנשיא הפיליפיני מנואל לואיס קזון, שאיפשר להם להימלט למדינתו עם תחילת המלחמה.

סגנית השר בירכה את סגן השר על הצלת היהודים על ידי הנשיא קזון: ״נשיא הפיליפינים קזון הספיק להציל למעלה מ-1000 יהודים לפני הכיבוש היפני, בתקופה שבה מנהיגי העולם סגרו את השערים בפני היהודים. חשוב שההיסטוריה תזכור את מי שנלחמו למען הצלת יהודים. מדינת ישראל מוקירה לו ולעם הפיליפיני תודה".

בדבריה הדגישה חוטובלי גם את חשיבות ההכרה בירושלים כבירת ישראל ואמרה למקבילה הפיליפיני כי "לאור האמונה הנוצרית של רוב העם הפיליפיני, חשוב ששיקולים פוליטיים לא יעמדו כמכשול בפני האמת ההיסטורית של הקשר העמוק בין העם היהודי לירושלים".

סגנית השר ציינה כי לישראל ולפיליפינים אתגר משותף במאבק בטרור שמקורו באיסלאם הרדיקלי וכי וישנה חשיבות גדולה לשיתוף הידע בין המדינות.

עוד דנו השניים על שיתוף פעולה בילטרלי הכולל הסכמים שיאפשרו את הגדלת המכסה של עובדים פיליפינים בתחומי המלונאות והסיעוד.

מלבד זאת עלתה בשיחה חשיבות קיום טיסות ישירות בין ישראל לפיליפינים, יעד שהפך בשנים האחרונות למוקד משיכה לתיירים ישראלים רבים ויתרום לכלכלת שתי המדינות, כמו גם להגדלת התיירות הנכנסת מהפיליפינים לישראל.