"איש לא ירתיע אותנו מלעשות את מלאכתנו"

מנדלבליט ושי ניצן בהודעה משותפת: "אנו דוחים את הניסיון להטיל דופי בעבודתם של מי מגורמי המשטרה והפרקליטות ללא כל ביסוס עובדתי".

ערוץ 7 , ל' בתשרי תש"פ

מנדלבליט ושי ניצן
מנדלבליט ושי ניצן
צילום: Tomer Neuberg/Flash90

היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה פרסמו הערב (שלישי) הודעה משותפת בעקבות מסיבת העיתונאים של שר המשפטים, במסגרתה ציינו כי הם "מצרים מאד על דבריו של שר המשפטים הערב".

"אנו דוחים את הניסיון להטיל דופי בעבודתם של מי מגורמי המשטרה והפרקליטות ללא כל ביסוס עובדתי", מסרו השניים.

לדבריהם, "מערכת אכיפת החוק לא תיגרר לשדה הפוליטי, כפי שלא נגררה בעבר. עצמאות התביעה הכללית היא עקרון יסוד של משטר דמוקרטי תקין. מערכת אכיפת החוק פעלה, פועלת ותמשיך לפעול בלא מורא באופן ענייני, מקצועי ולמען שלטון החוק והאינטרס הציבורי בלבד".

"איש לא ירתיע אותנו מלעשות את מלאכתנו נאמנה. איש לא יסיט אותנו מדרך הישר", חתמו השניים את ההודעה.

כאמור, מוקדם יותר הערב כינס שר המשפטים אמיר אוחנה מסיבת עיתונאים במהלכה תקף בחריפות את אנשי הפרקליטות המטפלים בתיקי ראש הממשלה וכינה אותם "פרקליטות שבתוך הפרקליטות".

אוחנה טען כי אותם אנשי פרקליטות הצליחו "באמצעות כת קטנה של עיתונאי חצר לבסס את התפיסה כי מתחוללת כאן מלחמת בני אור בבני חושך שבה הפרקליטות מגינה בגופה על הציבור בפני נבחריו".

"מקהלה של עיתונאי חצר ופרשנים מטעם מציגה את התהיות ככפירה בשלטון החוק. הפרקליטות חיסלה קריירות של אנשי ציבור רבים כשהציבור משוכנע שמדובר בניקוי אורוות", הוסיף אוחנה.

"איש כמעט לא העז לחשוף את הסימביוזה המסוכנת בין גורמים באגף החקירות, בפרקליטות ובתקשורת. הזיכויים תמיד הגיעו מאוחר מדי. כדי לסלק שר משפטים שלא מצא חן בעיני המערכת נשלפו תיקים מן ההקפאה והודלפו מהם פרטים, זאת כדי שהפוליטיקאים שסומנו יזכרו שהחרב תמיד מעל ראשם", האשים אוחנה.

שר המשפטים טען כי הגורמים העוסקים בחקירת ראש הממשלה הפכו את עצמם לשחקנים פוליטיים, "קובעים את סדר היום בהתאם לסדר היום הפוליטי, והופכים לשחקן פוליטי".

לדבריו, הוא הציע לקיים בדיקת פוליגרף על מנת לאתר את המדליפים של חומרי חקירות ראש הממשלה, אך נתקל בסירוב.

"אדוני היועמ"ש, היו כאן עשרות ואולי מאות הדלפות וכל עבירה כזאת נושאת עונש של 3 שנות מאסר, איך יכול להיות שהפרקליטות אומרת שאי אפשר לחקור?", תהה

"שמעתי על שביתת הפרקליטים" ציין אוחנה "מפני מי הם מבקשים הגנה, מנשיא המדינה? משר המשפטים? או מהשופטת גרסטל? אסור לפגוע בשום פרקליט, אך הביקורת באה כי הוגדשה הסאה. שואלים איך שר המשפטים יכול לומר דברים כאלה על המערכת עליה הוא אמון, ואני שואל איך שר המשפטים יכול להחריש?".