צוות אימון חדש להפועל תל אביב

שעות אחרי שפיטרו את מאמנם, בהפועל תל אביב מינו צוות מקצועי חדש שכולל את משה סיני כמנהל מקצועי וניר קלינגר כמאמן הקבוצה

נרי וייס , ח' בחשון תש"פ

סיני, בימיו כשחקן הפועל ת"א
סיני, בימיו כשחקן הפועל ת"א
צילום: פלאש 90

החלטה שתעלה ביוקר? בשנים האחרונות הנהלת מועדון הכדורגל של הפועל תל אביב הינה שם נרדף לקבלת החלטות שנויות במחלוקת ויש שיאמרו גם החלטות מוטעות לחלוטין.

הלילה (בין שלישי לרביעי) עשתה הנהלת האדומים צעד נוסף שנוי במחלוקת ונראה כי אף מוטעה לחלוטין שלא יחזיק זמן רב, כשהודיעה על צוות אימון חדש במקומו של ניסו אביטן שפוטר מוקדם יותר.

אביטן שניצח משחק אחד בלבד ב-14 משחקים רשמיים העונה עם הפועל תל אביב, פינה את מקומו לטובת משה סיני וניר קלינגר.

קלינגר, מאמן בית"ר ירושלים בעונה שעברה שכמעט וירד איתה ליגה ופוטר ממנה בסיום העונה לטובת רוני לוי, יחזור לקווים כשימש כמאמנה של הפועל תל אביב במקומו של אביטן, בעוד משה סיני מונה למנהלה המקצועי של הקבוצה האדומה מת"א.

מינויו של קלינגר בן ה-53 עשוי להיתפס בעיניי האוהדים כמעשה שלא יעשה כאשר זה מזוהה ביותר עם הקבוצה היריבה המושבעת - זו מהצד השני של העיר, מכבי כששיחק בשורותיה ואף אימן אותה בהצלחה בעבר.

את העונה שעברה סיים קלינגר במקום ה-1 עם בית"ר, מרחק 7 נקודות מהקו האדום והחסיר משחקים רבים בעקבות צנתור שעבר בלבו - האם הוא יעמוד בלחץ של הפועל תל אביב ויצליח להוציא את הקבוצה מהבוץ? לא בטוח בכלל.

כאמור, לא רק מאמן חדש מונה בהפועל כאשר גם תפקיד חדש יאוייש החל ממחר - כשמשה סיני הוותיק מונה למנהלה המקצועי.

סיני בן ה-58 שלקח חלק פעיל במשחק כוכבי נבחרת ישראל מול נבחרת כוכבי ברזיל בשבוע שעבר והראה כי לא שכח כדורגל, הינו אחד השחקנים הגדולים בתולדות המועדון האדום מת"א כשזכה איתה בשלוש אליפויות ובגביע אחד.

לא רק זאת, אלא שסיני אף החל את קריירת האימון שלו בקבוצה האדומה של תל אביב, עד שהתפטר ממנה ב-1997 לאחר תוצאות רעות מאוד. למעשה, סיני מעולם לא הצליח לבלוט כמאמן וכמנהל מקצועי מעולם אף לא התנסה. האם הניסוי בהפועל תל אביב יצליח או שמא יסתיים במפח נפש ובירידת ליגה שניה בתוך שלוש שנים?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il