ארדן בולם את פעילות הרש"פ בירושלים

השר לביטחון הפנים סגר שלוחה של משרד החינוך הפלסטיני בעיר העתיקה וגם את תחנה הטלוויזיה ''פלסטין'' המסיתה נגד ישראלים.

ניצן קידר , כ"ב בחשון תש"פ

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: Flash90

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן חתם על צו לסגירת שלוחת משרד החינוך הפלסטיני, שפעלה מתוך בית ספר "אלאיתאם" בעיר העתיקה בירושלים.

השלוחה פעלה תחת השם "ועד ההורים הפלסטיני", במימון, פיקוח והכוונה של הרשות הפלסטינית.

שלוחה זו חתרה באופן אקטיבי תחת ריבונות מדינת ישראל בירושלים, באמצעות ייזום והכוונה של פעולות כוחניות ואלימות.

בשנת 2018 אישרה ממשלת ישראל תכנית חומש לפיתוח מזרח ירושלים, שחלק ניכר ממנה מיועד לעידוד בתי ספר במזרח ירושלים לעבור מלימוד תוכנית הלימודים הפלסטינית ללימודי התוכנית הישראלית.

על מנת להיאבק בהכנסת תוכנית הלימודים הישראלית לבתי הספר, הרש"פ החליטה להגביר עוד יותר את מעורבותה במערכת החינוך במזרח ירושלים ולקדם חינוך 'לאומי' פלסטיני. פעילות זו מפרה את החוק, האוסר על הרשות לפעול בתוך תחומי מדינת ישראל, ומסמיך את השר לביטחון הפנים למנוע זאת ע"י הוצאת צווים.

החלטת השר ארדן מתבססת על המידע המודיעיני של משטרת ישראל ועל המלצתה, ומגובה ע"י הגורמים המשפטיים במשרד לביטחון הפנים. בשנים האחרונות נקט השר ארדן מדיניות תקיפה כנגד פעילות הרשות הפלסטינית בשטחי מדינת ישראל וחתם על מספר חסר תקדים של צווים להגבלת כל פעילות של הרש"פ.

"ממשלת ישראל משקיעה מאמצים ותקציבים רבים כדי להיאבק בהשפעה הפלסטינית במזרח העיר", אמר ארדן. ''הפעילות אותה הוריתי למנוע מהווה עליית מדרגה בניסיונות הרשות הפלסטינית להתערב בחינוך ילדי מזרח ירושלים ולהחדיר תכני הסתה למערכת החינוך הישראלית. קו ישיר מחבר בין פעולות אלו לבין קייטנות הטרור והאדרת המחבלים שהרשות מממנת. אמשיך לחזק את הריבונות והמשילות הישראלית בכל חלקי ירושלים ולמנוע כל ניסיון פלסטיני לייצר דריסת רגל במזרח העיר".

בנוסף, הורה השר ארדן הורה לסגור את שידורי תחנת ''פלסטין'' מירושלים. תחנת הטלויזיה משדרת ממזרח ירושלים תכני הסתה נגד מדינת ישראל, וזאת במימון ישיר של הרשות הפלסטינית ובניגוד לחוק. מתחילת שנת 2019 חתם השר לביטחון הפנים על עשרה צווים האוסרים לקיים אירועים או פעילויות מטעם הרש"פ בירושלים.

תחנת ''פלסטין'' אשר משדרת מאולפני "אלארז" במזרח ירושלים, משדרת תכנים אנטי-ישראלים ואנטי ציוניים, אשר על פי חוות דעת גורמי ביטחון משודרים במטרה להתסיס את קהל הצופים כנגד מדינת ישראל.

בין היתר, משודרות בתחנה תכניות העוסקות בהר הבית ומסגד אלאקצא, תוך שהמראיינים והמרואיינים יוצרים רושם לפיו מתנהלת "מלחמה" על ירושלים ועל מסגד אלאקצא ויש להגן עליהם מ״כוחות הכיבוש הציוניים״. מדינת ישראל מוצגת בשידור לעיתים כמי שמבצעת פשעי מלחמה ופועלת לביצוע טיהור אתני.

על פי מידע שקיים בידי גורמי הביטחון, התחנה למעשה שייכת לרש״פ וממומנת ישירות על ידה, דבר המהווה הפרה של חוק היישום של הסכמי אוסלו. התחנה, שמשקיפה על הר הבית וממוקמת בירושלים, הפכה לסמל שלטוני של הרש״פ וסימן לאחיזת הרש״פ בירושלים.

את הצו לסגירת התחנה הוציא השר ארדן בהמלצת גורמי הביטחון והגורמים המשפטיים, זאת לאחר שבשנים האחרונות הוציא כמות חסרת תקדים של צווים להגבלת כל פעילות של הרש״פ, כאשר רק בשנת 2019 חתם השר על מספר שיא של 10 צווים שהופנו כנגד פעילויות או אירועים שונים מטעם הרש"פ בירושלים. השר ארדן גם יוזם תיקון חקיקה הקובע כי פעילות אסורה שמפירה את ריבונות ישראל, הינה עבירה פלילית שעונשה עד 3 שנות מאסר.

השר ארדן הבטיח: ״אמשיך להוביל מדיניות תקיפה כנגד כל ניסיון של הרש״פ להפר את ריבונותנו בבירה. שידורי תחנת הטלויזיה פלסטין הם דרך נוספת שבה הרש״פ מנסה להסית כנגד מדינת ישראל, לעורר הפרות סדר ולהפיץ שקרים שמובילים לאירועי אלימות וטרור, בין היתר בהר הבית״.