ליברמן:
לא נצטרף לממשלה צרה או ממשלת מיעוט

יו"ר ישראל ביתנו האשים את גנץ ונתניהו בפיצוץ המגעים להקמת ממשלת אחדות וסיפר: הציעו לי רוטציה בתפקיד ראש הממשלה.

ערוץ 7 , כ"ב בחשון תש"פ

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: חזקי ברוך

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הסיר מסדר היום את האפשרות שיצטרף לממשלת מיעוט של ''כחול לבן'' שתיתמך על ידי המפלגות הערביות, וגם לא לממשלת ימין-חרדים צרה.

בהצהרה מיוחדת לאחר ישיבת המפלגה, אמר ליברמן כי במהלך המשא ומתן עם המפלגות, הוצעה לו רוטציה בראשות הממשלה, אך הוא סירב.

"שמו בפנינו פיתויים גדולים מאוד: ממלא מקום ראש הממשלה, רוטציה בשנה האחרונה, חצי המלכות ועוד עשרה אחוזים. המניה שלנו בשיא אבל אנחנו לא מוכרים עקרונות בשביל כיסאות גם אם זה הכיסא הכי מרופד בכיתה", אמר.

ליברמן סיפר "עשיתי כל מאמץ, הפכתי כל אבן על מנת להגיע לממשלת אחדות לאומית ליברלית בדיוק כמו שהבטחנו לבוחר".

הוא תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ על כך שלא התפשרו במהלך המשא ומתן ביניהם. "אחד לא היה מוכן לקבל את מתווה הנשיא. השני לא היה מוכן להיפרד מהגוש החרדי-משיחי שלו".

ליברמן לא הציג פתרון של ממש לפלונטר הפוליטי. "אני חסיד גדול של חוק בחירה ישירה, אך יש להוסיף לו תיקונים: יכולת לראש הממשלה לפסול חקיקה בכנסת, ופסילת יכולת זו ברוב של 81 חברי כנסת, וכן - אם תוך 30 יום רה"מ לא מקים ממשלה, תהיה שמורה לו הזכות להקים ממשלת מומחים לשנתיים, שתאשר את תקציב המדינה", אמר.

יו"ר ישראל ביתנו תקף את ביקורו של האדמו"ר מסאטמר בישראל, "מי שראה את הרבי מסאטמר מול עשרות אלפים מחלק דולרים מול כולם. אני לא מבין איפה מס הכנסה והרשות להלבנת הון, מיליוני דולרים מחולקים תוך כדי הסתה''.