יוזמה חדשה באריאל - "מתחברים בקפה"

העיר אריאל ממשיכה את פועלה הרב למען שילובים של צעירים בעלי צרכים מיוחדים בחברה עם פתיחת בית קפה חדש ומיוחד במינו

נרי וייס , כ"ד בחשון תש"פ

צוות בית הקפה
צוות בית הקפה
צילום: יחד באריאל

בחודשים האחרונים, בשקט בשקט הוכשרו עשרות צעירים בעלי צרכים מיוחדים בתפעול מקום מיוחד, "מתחברים בקפה" שמו.

המקום שנפתח אמש (חמישי) באירוע מרגש במעמד ראש עיריית אריאל אלי שבירו ובהשתתפות עשרות מתושבי העיר, יספק מעתה מקום מפגש ושיח לתושבי אריאל והסביבה וכל זאת בתפעולם של צעירים בעלי צרכים מיוחדים.

הצעירים, חברי "מועדון מתחברים" בו נמצאים עשרות כאלו, הוכשרו במשך החודשים האחרונים בתפעול המקום ובנתינת שירות והדבר מהווה עבורם השתלבות מוצלחת וראויה כשווים בין שווים בחברה.

"מועדון מתחברים" פועל מזה כשש שנים בעיר אריאל כשזה הוקם ע"י עמותת "יחד באריאל" והאגף לשירותים חברתיים בעיריית אריאל, ובמיזם החדש תמכה גם קרן שח''ף.

בנוסף, חברי המועדון נפגשים שלושה ימים בשבוע ומקבלים שיעור העשרה ופנאי חברתי כמו הרצאות ופעילויות מטעם מרכז שירות לסטודנט באוניברסיטת אריאל, אימוני כדורגל בשיתוף הפועל תל אביב, תפעול הגינה הקהילתית של אריאל ועוד.

ראש העיר אריאל, אלי שבירו בירך על המיזם הייחודי ואמר כי " זהו יום חשוב לעיר אריאל שמעמיקה את החיבור לצעירים בעלי צרכים מיוחדים. "מתחברים בקפה" זו יוזמה שמעניקה לקהילת העיר ערך מוסף של קבלה והכלה. אני מודה לאגף לשירותים חברתיים על חלקו החשוב במיזם, ביחד עם שותפינו בעמותת "יחד באריאל" וקרן שחף נמשיך לקדם את המועדון ואת הצעירים היקרים שלנו לחיבורים נוספים".

סגן ראש העיר אריק דושי, אשר תומך בחברי המועדון, סייע בשיעורי למידה והנחה פנאל בשיתוף חברי המועדון במהלך הערב אמר בהתרגשות: "היום בעבורי זה חלום שהתגשם. מועדון מתחברים זה כבר מזמן לא סתם מועדון בעיר זה מותג! מותג של צעירים מדהימים ומוכשרים שהיום גם מוכיחים שהם יכולים להפעיל מיזם בזכות עצמם. אני גאה בכם אחים שלי ובטוח בהצלחה שלכם ותמיד עומד מאחוריכם בכל!".

מנהלת עמותת "יחד באריאל" נועה פרבר נשאה דברים גם היא במהלך אירוע הפתיחה כשאמרה: "המיזם הוא עליית מדרגה בחיבור חברי המועדון היקרים עם תושבי אריאל מתוך מקום של מסוגלות ואקטיביות. אני גאה בכל אחד ואחת מכם ובצוות "מתחברים בקפה"- אורה, אביגיל, יערה, אביתר תמר ושקד. אני מזמינה את תושבי העיר לקחת חלק ולהגיע לאירועים הבאים".

אורה גלר, ממובילות פרויקט "מתחברים בקפה" חתמה את הערב והוסיפה כי "מאז שאני עובדת על המיזם הזה יצא לי להכיר כל אחד ואחד מהחברים לעומק ולהכיר את החוזקות שלהם. הם עם ברק בעיניים ורק רוצים לעזור ולעשות את התפקיד שלהם על הצד הטוב ביותר. היה ממש מרגש לראות שאחרי כל העבודה שלנו, הם היו מצויינים, מקצועיים ושירותיים. אני כבר מתרגשת לקראת האירוע הבא שלנו".