נותנת פייט: ניני האצ'י בתל אביב

יום הולדת שמח ואחות היריונית הביאו את אורית שטרן אל ניני האצ'י, מסעדה אסיאתית כשרה ברחוב בן יהודה.

אורית שטרן , כ"ח בחשון תש"פ

מגוון רחב של רולים, דגים וירקות
מגוון רחב של רולים, דגים וירקות
צילום: אורית שטרן

כשאחותי ההריונית הציעה לי לחגוג את יום ההולדת שלי בניני האצ׳י, התקשיתי לסרב.

ניני האצ׳י היתה זכורה לי לטובה, עוד מהגלגול הקודם שלה לפני כעשור כסושיית סקאי. סושיית סקאי היתה בעיניי הסושייה הכשרה הטובה ביותר בישראל. היא היתה מקום קטנטן עם 11 כיסאות, באבן גבירול. היה לה סושי מדויק, טרי ומקורי והיא היוותה מקום מפגש של סועדים מביני עניין וסלבס מקומיים. דתיים כמעט לא היו שם, אך, המסעדה לשמחתי החזיקה בתעודת כשרות.

שם התאהבתי לראשונה בסושי. זה גם המקום בו גיליתי שאני אוהבת דגים נאים. הסושייה הזו היתה כנווה מדבר, בישימון הצחיח של סושיות כשרות.

ניסיתי להפיץ את הבשורה, אך, הפריחה הקולינרית שמאפיינת את תקופתנו, היתה רק בראשיתה. מרבית מכריי, הסתפקו בסושיות הגנריות שהיו קרובות לביתם וסירבו לנסוע עד לתל אביב בשביל סושי, טעים ככל שיהיה.

לדאבוני, לאחר שנים אחדות, המקום הסודי והאהוב שלי נסגר ונותרתי ללא חלופה ראויה.
כמה שנים לאחר מכן, שמחתי לגלות, שאחד הבעלים של סושיית סקאי, פתח מסעדה אסייתית כשרה חדשה בתל אביב. המקום היה גדול בהרבה, אך האיכות של הסושי נותרה כשהייתה. לצערי, כבר לא התאפשר לבקר בתל אביב כמו בעבר, אך די, היה לי בידיעה כי הם קיימים בסצינה הקולינרית, כדי להרחיב את ליבי.

צילום: אורית שטרן

אז אחרי כל ההיסטוריה הזו, איך יכולתי שלא לחגוג את יום הולדתי בניני האצ׳י? נוסיף לכך, את עובדת היותם החלוצים בהכנת סושי לנשים בהריון (עוד לפני שזה נהיה אופנתי) והריונית עם חשק עז לסושי, כדי שההחלטה תיפול על ניני האצ׳י.

למנה ראשונה בחרנו בגיוזת עוף. הגיוזה היתה נדיבה וטעימה. הופתעתי מאוד לטובה, משום שבביקור האחרון שלי במקום, הגיוזה דווקא לא הצטיינה במיוחד.

למנה עיקרית לקחנו 4 רולים.

2 להריונית (שנעשים בפס נפרד), קוביאשי-סלמון בטמפורה, אבוקדו, שבבי סלק, בציפוי עירית ולוקוס קריספי- לוקוס בטמפורה, ואבוקדו, עטוף באבוקדו ושבבי טמפורה. 2 עם דגים נאים, רוקנרול- טונה ואבוקדו, עטוף בטאטקי טונה, בצל ירוק ורוטב פונזו, ורול משולש- סלמון, טונה, אינטיאס, ואבוקדו, עטוף בשבבי טמפורה.

יש מגוון מאוד רחב של רולים בתפריט, ומגוון רחב של דגים וירקות. הרבה מעבר לסטנדרט המקובל בסושיות מקבילות כשרות.

הפריטים שמותרים לנשים בהריון מודגשים בתפריט בצורה נוחה. כמו כן, יש מגוון רחב של סושי לנשים בהריון בתפריט. יש צורך ליידע את המלצר בזמן ההזמנה, על מנת שהרולים יוכנו על הפס הנפרד.

הלוקוס בטמפורה היה טעים לאחותי, הקוביאשי היה גם נחמד, אבל לא מעבר לכך. הרוקנרול והרול המשולש היו לטעמי נחמדים אף הם, אבל לצערי הם לא הצטיינו כמו שעשו זאת בעבר. בעיקר התאכזבתי מרול הרוקנרול, שהיה נפלא בביקורים קודמים. אני תוהה אם הגעתי ביום פחות מוצלח, או שהרמה של הסושי ירדה ביחס לשנים עברו. אני מקווה שהאופציה הראשונה היא הנכונה. הלוואי ובהמשך, אחזור לביקור נוסף, בו תחזור עטרה ליושנה.

ניני האצ׳י עדיין נותנת פייט ראוי בגזרת הסושי, גם כשהיא לא מצטיינת (ובטח ביחס לסושיות הגנריות), אבל היא בעבר ידעה להגיע לגבהים ואף להוות אלטרנטיבה ראויה למוסדות מצוינים כגון מינאטו שבהרצליה פיתוח. היא נותנת גם פייט ראוי בגזרה האסייתית. בעוד שבחלק מהמקומות חוטאים בשימוש מוגזם בצ׳ילי מתוק ובטריאקי, פה, הטעמים עדינים ומאוזנים. יש שם מגוון נפלא של מנות אסייתיות, עיקריות, מנות ראשונות ומרקים שמבוצעים היטב.

צילום: אורית שטרן

בגזרת הקינוחים, חל שיפור ניכר. אם בעבר, החלק של הקינוחים היה צנוע ומצומצם יחסית, כיום יש מבחר של קינוחי פרווה מעולים. התקשנו לבחור מביניהם, ובסופו של דבר לקחנו שניים. פונדנט שוקולד עם סורבה קוקוס ומקפא ברולה קוקוס עם קולי תותים.

פונדנט השוקולד היה מצוין, בדיוק כמו שאני אוהבת. נימוח ומאוזן. לא מתוק ולא מריר מדי, לא נוקשה או נוזלי מדי. הוא היה מלווה בסורבה קוקוס שהחמיא לו מאוד. הוא הזכיר לי את הקינוח שהיה בסושיית סקאיי, שם גיליתי שחוץ מסושי, אני גם אוהבת את השילוב של שוקולד וקוקוס. המקפא ברולה, הבריק אף הוא, למרות היותו פרווה. מקפאי הברולה, אמנם הפכו להיות נפוצים ואופנתיים (לשמחתי הרבה) במחוזותינו, אבל, זו הפעם הראשונה שאכלתי וריאציה פרווה ראויה.

התפריט מגוון וכולל מנות אופייניות למטבח האסייתי בארצנו כגון איטריות ביצים ברוטב סצו׳אן ופאד תאי ומנות קצת פחות שגרתיות כגון ראמן ירקות ומרקים תאילנדים כגון טום קה קאי וקוואטיו.

השירות היה קשוב ומהיר ויש אופציות מגוונות לטבעונים ולנמענים לגלוטן (יש תפריטים ייעודיים באתר המסעדה). חלל המסעדה נעים והישיבה היתה נוחה.

כדאי להזמין מקומות מראש (למסעדה שתי קומות, אך הן מתמלאות במהירות).