"הטענה שא"ק רצחה את תאיר היא מופרכת"

אילה חסון שוחחה עם עו"ד דניאל חקלאי, עורך דינה של א"ק: ''הפניית הזרקור ללקוחה שלי - טעות חמורה''.

103FM , כ"ח בחשון תש"פ

תאיר ראדה
תאיר ראדה
צילום: פלאש 90

אילה חסון שוחחה עם עו"ד דניאל חקלאי, עורך דינה של א"ק, על הפרסום ב-YNET ולפיו א"ק שנחקרה בחשד לרצח הילדה תאיר ראדה ז"ל, הודתה בשיחה עם חברתה כי היתה מעורבת ברצח.

"מרשתי נחקרה לא כחשודה אלא במסגרת עדות פתוחה. גם היא, כמו מתמודדי נפש אחרים, ייתכן שאמרה שהיא קשורה ברצח. היו עוד מתמודדי נפש שסברו שהם רצחו את תאיר ראדה, אחד מהם אף הגיע לביתה של אילנה ראדה".

בימים אלה עורך דין אחר פועל לארגן משפט חוזר לרומן זדורוב ומעניין יהיה לדעת מה יקבע השופט מלצר בפרשה. אותו עורך הדין מאשים באופן ישיר את הלקוחה שלך וסבור שאין מספיק ראיות להרשיע את הלקוח שלו ומצביע עליה.

"ככל שמדובר באותה בקשה למשפט חוזר כשהדברים לא עוסקים בא.ק – אלו טענות שראוי שיבדקו. ככל שמדובר בהפניית הזרקור ללקוחה שלי – מדובר בטעות חמורה. הטענה של הלקוחה שלי רצחה היא טענה מופרכת ביותר ונעמד על הרגליים האחוריות ומדגיש: אין שום ראיות ממשיות לכך שהיא רצחה את תאיר ראדה מפני שהיא לא רצחה את תאיר ראדה. נטלו מגופה על פי רצונה דגימות ד.נ.א וטביעות אצבע ולא נמצא קשר בינה לבין הרצח".

אז למה עורך הדין מצביע דווקא עליה?

"כאשר סנגור מייצג את הלקוח שלו ומנסה לחלץ אותו ממאסר עולם הוא משתמש בכל הכלים שברשותו. ייתכן שהוא אכן סבור שא.ק רצחה את תאיר ראדה ולכן אני אחזור ואבהיר בכל כלי תקשורת: אין קשר בין א.ק לבין הרצח. הראיות המדעיות נבדקו בזירה, הן בתא השירותים והן בקומה כולה ולא נמצאה שום ראייה שקושרת אותה באופן ישיר".

מה יחליט השופט מלצר להערכתך? זה יהיה אקורד סיום קשה מאוד לשי ניצן

"נכון. הרשעתו של זדורוב מושתתת על מכלול מעמיק ומנומק של עובדות וראיות. יחד עם זאת נותרו סימני שאלה וראוי לבחון את טענותיו ברצינות".