"להפסיק להיות ילדי הכאפות של נתניהו"

עורך ערוץ 7 התארח באולפן ערוץ הכנסת, הסביר מדוע אין ללכת להפגנת התמיכה בנתניהו וטען כי הקריירה הפוליטית של נתניהו הגיעה לסיומה.

ערוץ 7 , כ"ח בחשון תש"פ

בדרך לבחירות שלישיות?
בדרך לבחירות שלישיות?
צילום: ערוץ כנסת

בתכנית "פרלמנט צהריים" בערוץ כנסת התקיים היום (שלישי) דיון על עצרת התמיכה בראש הממשלה נתניהו שתיערך הערב התל אביב.

בדיון השתתפו כתב ערוץ הכנסת יניר קוזין, הפרסומאי טל אשכנזי - מבעלי משרד הפרסום "אשכנזי זלצמן" ומנכ"ל והעורך הראשי של אתר ערוץ 7, עוזי ברוך.

''נתניהו הקוסם הצליח לקחת את ההפגנה הזאת למלחמה על מערכת המשפט. זו לא מלחמה על מערכת המשפט אלא זו עצרת תמיכה בנתניהו על רקע התיקים שלו, מי אמר שאנחנו צריכים להשתתף בזה?".

ברוך סיפר על היחסים בין נתניהו לציונות הדתית ולהתיישבות ביו"ש: "מי אמר שצריך לשרוף את המועדון דווקא על הנושאים האלה? איפה הם היו בגבעת האבות ובעמונה ובכל מיני מקומות שפונו על ידי ראש הממשלה שהיה יכול למנוע את זה? היה עליו כעס גדול ואחר כך הוא הגיע ומקבל חיבוק.

"באותו יום שהוא פיטר את נפתלי בנט ואיילת שקד, את האנשים שעשו כל כך הרבה למען הציונות הדתית, באותו ערב רקדו סביבו בישיבת מרכז הרב".

ברוך הדגיש ''אני חושב שהציונות הדתית צריכה להפסיק להיות ילד הכאפות של הליכוד ושל ראש הממשלה. הגיע הזמן להפסיק עם זה, אנחנו לא פראיירים".

אשכנזי הסביר את ההיגיון מאחורי הקריאות של נתניהו וסביבתו "לחקור את החוקרים" ואמר כי הן נועדו לשתי מטרות. הראשונה היא לחזק את בסיס התומכים של נתניהו לקראת סבב בחירות שלישי והסיבה השניה היא בשביל ליצור תמיכה ציבורית רחבה שתגרום לפרקליטות למתן את הלוחמניות שלה בנתניהו במהלך המשפט.

קוזין סיפר כי הציפיות הגבוהות שהיו מעצרת התמיכה ירדו לאחר שחברי כנסת ושרים הודיעו כי לא ישתתפו בה. לדבריו נוכחות של עשרות אלפים תהיה הצלחה גדולה ומאידך נוכחות של אלפים בודדים תחשב לכישלון.