"עם מילה טובה אפשר להציל חיים"

"לפני שנדון על הגדלת התקציב, יש לחפש בלב ונחפש בפה. עם מילה טובה אפשר להציל חיים", טען ח"כ אזולאי בדיון על מניעת מקרי אובדנות.

מיכל לוי , כ"ח בחשון תש"פ

ח"כ ינון אזולאי
ח"כ ינון אזולאי
צילום: חזקי ברוך

במהלך דיון במליאת הכנסת בהצעה לסדר היום: 'ציון היום למניעת אובדנות' התייחס ח"כ ינון אזולאי (ש"ס) לתופעה האיומה וטען כי ישנן דרכים יצירתיות למנוע התאבדות.

תחילה התייחס לנתונים המדאיגים על אחוזי המתאבדים במדינת ישראל וסיפר כי הוא כמתנדב 'איחוד הצלה' נחשף יחד עם חבריו למקרים מחרידים של בחורים צעירים שהחליטו לשים קץ לחייהם.

"אתה שואל את עצמך ריבונו של עולם, מה גורם לבחור צעיר שכל החיים לפניו לחשוב על אובדן? לפני שנדון על הגדלת התקציב ולחפש איך ניתן להכניס את היד לכיס, קודם לכן נחפש בלב ונחפש בפה. עם מילה טובה אפשר להציל חיים", קבע.

"שמעתי מאמר מהעיתונאית סיוון רהב מאיר שהביאה בשם גדול המשגיחים הרב שלמה וולבה, בפרשת חיי שרה כשאליעזר פוגש לרבקה שגילתה רגישות יתר. 'גם לגמלך אשקה', וכשביקש ללון הציעה לו ללין כמה לילות. רבקה הבינה שחסר לאליעזר משהו ונתנה לו את זה. מספרים שמישהו הגיע לרב ושאל אותו האם זה נכון שקוברים מתאבדים מחוץ לגדר?!.. מיד הבין הרב את המצוקה של אותו אדם הזמינו לשבת ושוחח אל ליבו ובכך הציל את חייו. מסיפור אליעזר ורבקה אנו למדים על רגישות יתר וכמה זה חשוב", הוסיף.

עוד סיפר, "לפני כשבוע צוין יום האזכרה של אבי הרב דוד אזולאי ז"ל. אני נזכר שבמהלך ימי השבעה הגיע אדם שסיפר כי הוא חב את חייו לאבי. אותו אדם סיפר כי הביקורים שאבי היה מבקר אותו בכלא ולאחר מכן דואג למשפחתו, הם שנתנו לו את התקווה להמשך החיים. וזה מה שהציל את חייו. שיעור המתאבדים בחברה החרדית הוא מזערי וזאת קודם כל בגלל האמונה. היכן שיש אמונה יש תקווה. יה"ר שנזכה לראות במעלת חברינו ולהיות ערבים זה לזה".