חמאס מסרה תשובה חיובית בנוגע לבחירות

מנהיג חמאס מסר "תשובה חיובית" על נכונותו לשתף פעולה עם עריכת בחירות כלליות באיו"ש, ירושלים המזרחית ורצועת עזה.

דלית הלוי , כ"ח בחשון תש"פ

הנייה
הנייה
פלאש 90

איסמאעיל הניה, מנהיג חמאס, אומר כי תנועתו מסרה תשובה חיובית לתוכנית הבחירות למוסדות הפלסטיניים ששלח יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) באמצעות ראש ועדת הבחירות המרכזית חנא נאסר.

"כל מה שאנו מייחלים לו הוא הצלחת הבחירות ועריכתן בעזה, בגדה (המערבית) ובאל-קודס (מזרח ירושלים) שכן אין על משמעות לעריכת בחירות ללא אל-קודס, ודבר זה אינו מקובל לא על תנועת 'פתח', לא על תנועת חמאס, ולא על הארגונים הפלסטיניים האחרים", אמר הניה.

הניה אמר עוד, כי חמאס תמשיך לקיים שיחות עם הארגונים הפלסטיניים כדי לקדם את עריכת הבחירות למועצה הלאומית הפלסטינית, המהווה את המסגרת המייצגת של העם הפלסטיני בפלסטין ומחוצה לה, וזאת כדי לבנות מחדש את מוסדות אש"ף באופן שיוכלו למלא תפקיד הנהגה המייצג את כל הארגונים.

הוא הדגיש, כי התשובה החיובית של חמאס לועדת הבחירות חשובה והיא פותחת את הדלת לקראת עריכת הבחירות הכלליות לפרלמנט ולנשיאות הפלסטינית.

הבחירות האחרונות לפרלמנט הפלסטיני נערכו בשנת 2006 ובהן זכתה חמאס לרוב מוחלט. חמאס עדיין דורשת עריכת בחירות גם למוסדות אש"ף כאמצעי להשתלט על הארגון ובדרך זו לזכות בהכרה בינלאומית ובחזקת הייצוג הפלסטיני.