פרסום ראשון
התוכנית לשיפוץ מערת המכפלה

לידי ערוץ 7 הגיעה התוכנית האדריכלית לשיפוץ של מערת המכפלה בחברון. במשרד הביטחון יתגברו על התנגדות הווקף הירדני שעיכבה את המיזם.

עדו בן פורת , ד' בכסלו תש"פ | עודכן: 15:31

מעלית וגשר במערת המכפלה - הדמיה
מעלית וגשר במערת המכפלה - הדמיה
צילום: עמי גבירצמן, אדריכלים

המנהל האזרחי ומשרד הביטחון מאיצים את הליכי התכנון לשיפוץ ולהנגשת מערת המכפלה, לאחר עיכובים רבים.

המימון לביצוע התכנון, בסך חצי מיליון שקלים, הגיע ממשרד התיירות, ובסיומו יתקבל האומדן הכספי של עלות העבודות עצמן. את המעלית שתנגיש את מערת המכפלה לבעלי מוגבלויות יממן המשרד לשיוויון חברתי.

כדי לבצע את השיפוץ בפועל, משרד הביטחון צפוי להפקיע את השטח הרלוונטי מידי עיריית חברון הפלסטינית. כיום המערה מוגדרת על פי הסכמי חברון כשטח בבעלות הוואקף ולכן לא ניתן לבצע במקום עבודות בלי קבלת אישור מהפלסטינים.

בחודש יולי האחרון שיגר מתאם פעולות הממשלה בשטחים מכתב לעיריית חברון הפלסטינית, ובו דרש ממנה לאשר את העבודות לשיפוץ, חידוש והנגשת המערה. במתפ"ש הבהירו לראש העירייה הפלסטיני כי אם יסרב ישראל תפקיע את השטח ותבצע את עבודות השיפוץ בצורה חד צדדית.

מארגון "בצלמו", שמוביל את המאבק להנגשת מערת המכפלה נמסר, "אנחנו מברכים על כל התקדמות בנושא הנגשת המערה. כפי שניתן לראות ישנה תכנית מוכנה ומתוקצבת שרק מחכה לאישור וביצוע. אנחנו קוראים לשר הביטחון נפתלי בנט עוד היום לחתום על האישור להתחלת עבודות בשטח".טוען....

צילום: עמי גבירצמן, אדריכלים