איש התקשורת איתן ליפשיץ הלך לעולמו

מפקד גלי צה"ל ספד לליפשיץ שהגיש תכניות בתחנה במשך עשרות שנים, "מטובי העיתונאים, שלפני הכל התאפיין בנעם הליכות וחדות מחשבה".

ערוץ 7 , כ"ד בכסלו תש"פ

איש התקשורת איתן ליפשיץ
איש התקשורת איתן ליפשיץ
באדיבות המשפחה

איש התקשורת איתן ליפשיץ, מוותיקי המגישים בגלי צה"ל, הלך הלילה לעולמו, והוא בן 75, לאחר התמודדות עם מחלה קשה.

מתחנת גלי צה"ל נמסר, "איתן, היה חלק בלתי נפרד מהתחנה משנות ה-70, והשאיר אחריו מורשת עיתונאית אמיצה, אותה ממשיכים אנשי וחיילי התחנה. היה ממייסדי, עורכי ומגישי התכנית 'שעה קלה על כלכלה', ממגישי התכניות '707', תכנית המאזינים 'יש עם מי לדבר' ו'מחשבות בע״מ', אותה הגיש עד לאחרונה".

מפקד גלי צה"ל, שמעון אלקבץ, נפרד "גלי צה"ל כואבת את לכתו של איתן ליפשיץ זכרו לברכה, איש גלי צה״ל. מהקולות הבולטים והנחרצים שליוו את שידוריה לאורך השנים. מטובי העיתונאים, שלפני הכל התאפיין בנעם הליכות וחדות מחשבה. יהי זכרו ברוך".

משה שלונסקי, לשעבר מפקד גלי צה"ל ומגיש מחשבות בע"מ לצידו של איתן ליפשיץ, מסר "גלי צה"ל נפרדת מעיתונאי, איש עסקים וחובב תרבות אדוק בתחומי הציור הפיסול והמוסיקה. לאורך שנים, בלט בתחנה בפתיחות, באומץ, ביכולת לבקר כל מוסד או אישיות ובאהבת ארץ ישראל ומדינת ישראל על כל מוסדותיה. ללא מורא ופחד. תמיד בלט ביחס חם לחיילים הצעירים וגידל תחתיו שורה של עיתונאים ואחרים, שפנו לתחומים אחרים והצטיינו בהם. שנים ארוכות שמר עמם על קשר. גלי צה״ל נפרדת היום מעיתונאי אמיץ, מקצוען, אישיות צבעונית מקורית ונדירה במקומותינו".

אהוד גרף, שדר גלי צה״ל, סיפר "גישתו השדורית התאפיינה בנסיון עקבי למצות את שיחותיו עם המאזינים, שבקשו להציג עמדה בענייני היום. שאלותיו היו נוקבות ונקודת המוצא שלו היתה כי המובן מאליו,לכאורה, אינו כזה. מאחורי חזות נחרצת וגישה עיתונאית חקרנית עמד אדם רגיש, משכיל ואוהב תרבות. ככל שהכרתי אותו הוא אהב את הספר, הציור והמוסיקה. הוא היה כלכלן בהשכלתו, עיתונאי ושדר ומאוחר יותר איש עסקים. אך כאמור את כל אלה ליוותה תדיר אהבתו הגדולה לאמנות לסוגיה. תשלובת אנושית לא שכיחה".