תוקף האחים יפצה אותם ב- 40 אלף ש"ח

אחד משני תוקפי האחים החרדים בעיר דוד בשנה שעברה, שחמק מהגשת כתב אישום כנגדו, יפצה את האחים במסגרת הסכם פשרה שהושג.

ערוץ 7 , כ"ה בכסלו תש"פ

בית משפט
בית משפט
צילום: ISTOCK

בית משפט השלום בירושלים נתן תוקף של פסק דין להסכם פשרה במסגרתו יפצה צעיר ערבי שתקף לפני שנה שני אחים חרדים בעיר דוד בסכום של 40 אלף ש"ח.

ההסכם הושג לאחר שהאחים, שהותקפו בידי שני צעירים ערבים, הגישו תביעה אזרחית נגד אחד מהם, אשר חמק מאישום פלילי נגדו. נציין כי מדובר בתקיפה חמורה, בה מעבר לפגיעה פיזית עברו האחים גם פגיעה נפשית ודתית והוכרחו להתאסלם.

התקיפה אירעה בשנה שעברה, כאשר שני האחים הלכו בבוקר שבת לטבול במעין השילוח בעיר דוד. בעת ירידתם למעיין נתקלו האחים בשני צעירים ערבים שהחלו להכות אותם. שני האחים הצליחו לברוח ולהסתתר, ולאחר מכן המשיכו בדרכם למעיין.

כשחזרו מהטבילה נתקלו שוב בשני הצעירים, שחסמו את דרכם, אחד מהם קשר את פאותיהם של האחים זו לזו בעוד השני מצלם את ההתעללות. הצעיר גם הכריח את האחים חזור על מילים בגנות מדינת ישראל ובשבח ארגון החמאס, והכל תוך כדי מכות.

גולת הכותרת של ההתעללות היתה כפיית האחים לומר את מילות ה'שהאדה' הנאמרות בעת התאסלמות, ולאחר מכן הכריחו הצעירים את האחים לנשק את ידיהם ובעטו בהם שוב. בשלב מסוים הצליחו האחים להימלט מהמקום.

האחים הגישו תלונה נגד התוקפים, אולם רק תוקף אחד הורשע. לגבי התוקף השני טענה הפרקליטות כי זיהויו זוהם. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את האחים קיבל לאחר הרשעת החשוד הראשון את חומר הראיות לידיו ונוכח שיש ראיות רבות כדי להביא להרשעת החשוד השני ואף הגיש ערר נגד ההחלטה, אולם לעת עתה הערר נדחה בטענות פורמליות, בינתיים הגישו האחים נגד התוקף שלא הורשע תביעה אזרחית, ובמסגרת הפשרה הוא יאלץ לפצות אותם בסכום של 40,000 ש"ח שישולמו בפועל.

גם נגד התוקף השני, שהורשע ונידון ל-15 חודשי מאסר, הגישו האחים תביעה אזרחית נגררת והדיונים בעניינו יחלו בקרוב.

עו"ד בלייכר מסר, "בהתחשב בנסיבות שנוצרו יש בפסק הדין הישג חשוב בכך שהחשוד לא הצליח לחמוק מלשלם מחיר על מעשיו השפלים. לאור חומרת האירוע וצבר הראיות הקיימות בתיק אנו נמשיך לפעול, חרף חלוף הזמן וחרף ההישג בפסק הדין האזרחי, כדי שהחשוד יועמד לדין פלילי. בכוונתנו לפנות בקרוב לבג"ץ בעניין. אנו בארגון חוננו לא נחסוך מאמצים ופעילות בכלים האזרחיים שבידנו במלחמה נגד מעשי טרור האנטישמים כנגד ישראלים".