התגובה לרב רפי פרץ: "שיעורי סובלנות"

בעיריות רבות בגוש דן הנחו את בתי הספר להעביר שיעורי סובלנות. לימור לבנת: פוליטיקה היא מקצוע

ערוץ 7 , י"ד בטבת תש"פ

רפי פרץ
רפי פרץ
צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

בתי ספר וראשי ערים הגיבו לדבריו של שר החינוך רפי פרץ בריאיון שהתפרסם אתמול (יום ו') במוסף "7 ימים" ב"ידיעות אחרונות".

בעיריות רבות בגוש דן הנחו את בתי הספר להעביר שיעורי סובלנות.

השר פרץ נשאל כיצד היה מגיב אם אחד מילדיו היה מגלה נטייה מינית שונה, והשיב: "ברוך השם הילדים שלי גדלו בצורה טבעית ובריאה. הם בונים את הבתים שלהם מתוך ערכים יהודיים. אני לא מעסיק את הראש שלי במה היה אם".

ראש העיר תל אביב-יפו רון חולדאי אמר "אי אפשר לעמוד מנגד מול דברי הבלע של שר החינוך של ילדי ישראל, החושב שיש לו הכשר מדאורייתא לגבי מה טבעי ומה נורמטיבי. אין ברירה אלא לנהל מאבק על הערכים והעקרונות שלנו כחברה דמוקרטית, בה האדם הוא הריבון ללמוד, לדעת ולהחליט מה נורמטיבי ומה טבעי".

ראש העיר רמת גן כרמל שאמה הכהן כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "לרב פרץ זכויות כטייס בחיל האוויר, אך לאמירות החשוכות והספוגות בפוביות נגד הקהילה הלהט"בית אין שום מקום בחברה הישראלית בשנת 2020 ומקומן הטבעי הוא במדינות כמו איראן. במהלך החודש אעבור בעצמי בכל התיכונים בעיר ואקיים שיח עם התלמידים על זכויות אדם ואהבת אדם באשר הוא אדם ללא הבדל של גזע, מין, דת, גיל, רמת אמונה ונטיה מינית. במקביל אבקש מאגף החינוך לגבש מסרים ערכיים נטולי אלמנטים פוליטיים, שיועברו במערכת החינוך בעיר על מנת לנטרל ולאזן את הנזק, שגורמות אמירות חשוכות ונפסדות כאלה בכלל ובפרט שהן נוטפות מפיו של שר החינוך בכבודו ובעצמו".

שרת החינוך לשעבר לימור לבנת כתבה "הרב רפי הוא אכן מחנך טוב לב ואידאליסט, אך הזירה הפוליטית זרה לו ואינה מתאימה לו. הדברים שאמר מהרגע שנכנס אליה-בעייתיים בלשון המעטה וקשים לעיכול. מוטב שלא היו נאמרים. חבל שכך. עוד הוכחה שפוליטיקה היא מקצוע".

יפה בן דויד, מזכ״לית הסתדרות המורים, אמרה "מערכת החינוך שלנו מכילה מגוון רחב של עובדי הוראה ותלמידים, מדתות שונות, מגזרים שונים ואורחות חיים שונים. אנו דוחים כל אמירה מפלה ומפלגת. כארגון המייצג את עובדי ההוראה, נעמוד על המשמר שעובדי ההוראה והתלמידים לא יפגעו ושלא יחוו אפליה כלשהי. אנו נמשיך לחנך לערכי שוויון, הכלה, סובלנות וקבלת האחר".