הרב סבתו מציג: כל הש"ס ב'דיסק און-קי' אחד

לרגל תחילת מחזור הלימוד החדש של הדף היומי - הרב שבתי סבתו שהיה הראשון להקליט את הש"ס משיק את התלמוד המוקלט ב'דיסק און-קי'.

בשיתוף 'התלמוד המוקלט' , ט"ו בטבת תש"פ

הרב שבתי סבתו
הרב שבתי סבתו
צילום: חזקי ברוך

לפני למעלה מ-40 שנה ייסד הרב שבתי סבתו, ראש ישיבת מצפה יריחו, את 'התלמוד המוקלט' ובו יותר מ-1000 שעות מוקלטות עם לא פחות מ-2,700 דפי גמרא מפורשים על ידו, על מנת להשריש את לימוד הש"ס בציבור הרחב דרך שיטת לימוד הבקיאות.

כמו כן, העביר הרב סבתו במשך שבע שנים תוכנית הוראת תלמוד ב'קול ישראל', והוא נחשב כאחד מן החלוצים בתחום לימוד הש''ס. במהלך השנים, הועברו השיעורים מקלטות לדיסקים וכיום עברו עיבוד וחידוש והם יוצאים בדיסק-און-נקי אחד, חדיש ומפואר.

אלפי השיעורים המכילים פירוש לכל התלמוד הבבלי - דף אחר דף, מסכת אחר מסכת, ועל ידם הולך ונפרש הש"ס כולו. קולו הצלול של הרב סבתו והסבריו הבהירים והשוטפים, מחבר את הלומד לדף הגמרא, ומנחה אותו ביד אמונה.

גם קטעים מסובכים ומורכבים הופכים לבהירים פשוטים ומאירי עיניים, והזמן האבוד חוזר להיות מנוצל בצורה מירבית. גם בבית גם בעבודה, ברכב ובתור לקופת החולים, כחצי שעה לדף גמרא וכבר למדת את הדף היומי.

בין הלומדים ב'תלמוד המוקלט' ניתן למצוא רבנים ואישי ציבור, רופאים ומהנדסים, סטודנטים ופנסיונרים. אלפי אנשים ובהם עשרות אנשים שלא זכו למאור עיניים, זכו ללמוד ולסיים את הש"ס בזכות 'התלמוד המוקלט'.

הרב שבתי סבתו אמר כי "מדובר בבשורה גדולה. אנו רואים כיום את מאות אלפי הלומדים את הדף היומי ממלאים את הארץ בשיעורים וחבורות לימוד. היום דרך הלימוד ב"דיסקונקי החדש" אדם יכול להקיף ולדעת את הש"ס בצורה קלה ופשוטה. התלמוד הבבלי הוא יצירת הפאר של עם ישראל כולו, ולכן אנו רואים זרם אדיר של התעוררות בעם ישראל''.

לפרטים והזמנות: 029973383 או בחנות באתר הישיבה במצפה יריחו

התלמוד המוקלט
יח"צ