דיווח: סמוטריץ' ופרץ מתקרבים לחתימה

על פי הדיווח בחדשות 12 סמוטריץ' דחה את ההצעה שקיבל מראשי "הימין החדש" לקבל עבור האיחוד הלאומי את מקומות 3, 5 ו-8 ברשימה.

ערוץ 7 , ט"ז בטבת תש"פ

פרץ וסמוטריץ'
פרץ וסמוטריץ'
צילום: דוברות

גוברים הסיכויים שהימין הדתי ירוץ בשני ראשים, כך מדווח אחר הצהריים (שני) פרשן חדשות 12 עמית סגל.

על פי הדיווח, המגעים בין בנט וסמוטריץ נקלעו למבוי סתום ובמקביל מתקיים משא ומתן מתקדם בין סמוטריץ לפרץ ובן גביר.

עוד דווח כי במשא ומתן שנערך בין הימין החדש והאיחוד הלאומי הוצעו לסמוטריץ׳ מקומות 3,5,8 עבור האיחוד הלאומי. אולם, האיחוד הלאומי דרש את מקומות 2,4 שלטענתו הובטחו לו בשלב מוקדם יותר.

ביממה האחרונה ישנו נתק בין בנט וסמוטריץ' ונראה שהאיחוד הלאומי שמשמעותו ריצה של מפלגות "איחוד מפלגות הימין" של אפריל ברשימה אחת והימין החדש בראשות בנט ושקד ברשימה שניה.

עשרות רבנים נוספים הצטרפו בימים האחרונים לקריאתם של רבנים מרכזיים בציונות הדתית לרב רפי פרץ ולבצלאל סמוטריץ' לחבור לרשימה אחת יחד עם מפלגת עוצמה יהודית. על המכתב חתמו רבנים בכירים בציונות הדתית, ראשי ישיבות ורבני ישובים שונים.

"בימים אלו אנו שוב במערכת בחירות על דמותה וצביונה של מדינת ישראל והעם אשר עליה. בראש מעיינינו - העמדת עמדה ציבורית בעניני ארץ ישראל ועם ישראל על פי דרכה של תורה וקירוב רבים לרעיון זה. אנו קוראים, לשר הרב רפי פרץ ולשר בצלאל סמוטריץ' ולחברי הבית היהודי והאיחוד הלאומי ללכד כוחות ולחבור לקראת המערכה הציבורית", נאמר במכתב.

"בחיבור כוחות המוצע, יחד עם סיעת עוצמה יהודית תהיה בע"ה בשורה ציבורית והרמת דגל, בנאמנות לתורה ובמלא הכוח, להמשך יצירה ועשיה במדינת ישראל ראשית צמיחת גאולתנו. בעזרת ה', כוחות רבים וקהלים חדשים יחברו אלינו, לא מתוך טשטוש זהותנו התורנית אלא בגבורה וללא חשש. חזק ונתחזק בעד עמינו ובעד ערי אלוקינו", נכתב בסוף המכתב.

בין החותמים על המכתב: ראש ישיבות בנ"ע וראש ישיבת אור עציון, הרב חיים דרוקמן, רבה לשעבר של קריית ארבע-חברון, הרב דוב ליאור, הרב חיים שטיינר, הרב איסר קלונסקי, הרב גדעון פרל, הרב איתן זימן, הרב דוד חי הכהן וכן הרב אלי סדן.

כמו כן חתמו על המכתב גם ראשי ישיבות ורבני ישובים שונים. בין הרבנים החתומים נמצאים הרב אליהו זיני, הרב משה ביתן, הרב ברוך וידר, הרב שמואל זעפרני, הרב יהושע מרדכי שמידט, הרב יאיר פרנק, הרב מנשה ישכרף הרב יאיר שחור, הרב מאיר טויבר, הרב עמר בן ציון, הרב אהרון כהן, הרב מנחם נוביק וכן רבנים נוספים מהציונות הדתית.