פרקליט הצמרת היהודי יסייע לטראמפ

פרקליט הצמרת האמריקאי, פרופ' אלן דרשוביץ, צורף כחבר בצוות ההגנה של הנשיא טראמפ במשפט ההדחה שיתנהל נגדו בסנאט השבוע

מיכל לוי , כ"ב בטבת תש"פ

Alan Dershowitz
Alan Dershowitz
Flash 90

חיזוק יהודי: פרקליט הצמרת האמריקאי, פרופ' אלן דרשוביץ, צורף כחבר בצוות ההגנה של הנשיא טראמפ במשפט ההדחה שיתנהל נגדו בסנאט החל מיום שלישי הקרוב.

זאת, לאחר שלכל אורך תקופת החקירה של טראמפ בקונגרס, טען דרשוביץ מעל גבי כל במה אפשרית, כי מדובר בהליך לא ראוי, ושאין כל הצדקה חוקתית להדחתו של הנשיא.

דרשוביץ הנו עורך דין יהודי שזוכה לאורך השנים לפרסום רב בתקשורת האמריקאית.

בהודעה שפרסם בעקבות הדיווח על הצטרפותו לצוות ההגנה של טראמפ אישר דרשוביץ את הדיווח עצמו והוסיף כי על אף שהוא איש שמאל, ועל אף שבבחירות האחרונות הצביע דווקא להילרי קלינטון, הוא יגן בחירוף נפש על זכותו של הנשיא טראמפ למלא את הקדנציה לה נבחר עד תומה, ויפעל נגד כל נסיון הדחה.

"כשזה מגיע לחוקה של ארה"ב, פרופ' דרשוביץ אינו מבדיל בין ימין לשמאל", נמסר ממשרדו של פרקליט הצמרת. "הדבר היחיד שמעניין אותו זה החוקה והקיום שלה בלי כחל וסרק".

דרשוביץ היה חבר גם בצוות ההגנה של הנשיא הדמוקרטי ביל קלינטון שעמד גם הוא בפני נסיון הדחה דומה שאושר על ידי בית הנבחרים ונדחה על ידי הסנאט.

בצוות ההגנה של טראמפ יהיה חבר גם פרקליט בכיר ששימש כראש צוות החקירה של הנשיא קלינטון לפני משפט ההדחה שנערך לו, וכן עורכי דין בכירים נוספים, שיסייעו לטראמפ ולנציגים הרפובליקנים בסנאט למוסס את שני האישומים שהוגשו נגדו על ידי בית הנבחרים: האחד אישום של ניצול סמכות לרעה, והאחר שיבוש הליכי חקירה.