הרב רפי פרץ הודיע:
פריימריז לראשות הבית היהודי - אחרי הבחירות לכנסת

שר החינוך החליט להקדים את מועד הבחירות לראשות הבית היהודי, ''שורה של צעדים בוני אמון במטרה לשקם את המפלגה".

חזקי ברוך , כ"ג בטבת תש"פ

רפי פרץ
רפי פרץ
צילום: קובי ריכטר, TPS

שר החינוך ויו״ר הבית היהודי הרב רפי פרץ הודיע היום (ב׳) לחברי וחברות המרכז של המפלגה כי בחודש יוני יתקיימו בחירות לתפקיד יו״ר הבית היהודי.

במכתב לחברי המרכז שנשלח על ידי השר פרץ נכתב כי ״מאז כניסתי לתפקיד ידעתי תמיד כי אצטרך לקבל לגיטימציה נוספת מהציבור. בצר לנו, מדינת ישראל הלכה למערכת בחירות אחרי מערכת בחירות ללא חלון זמן בו ניתן היה לקיים בחירות פנימיות. אני שב ומודה לחברי המועצה הציבורית של הבית היהודי ולמרכז המפלגה שנתנו בי את אמונם ואישרו מחדש את בחירתי ליו"ר הרשימה.

''בשנה האחרונה פגשתי רבים וטובים מכם, האזנתי בקשב רב לצרכים ולרצונות של כולכם, ואין בליבי ספק כי על מנת לשמור על מפלגה חיה, נושמת, תוססת המקבלת את אמון הציבור – אנו מחויבים לקיים הליך דמוקרטי של בחירות מקדימות", כתב פרץ.

הרב פרץ התייחס גם לטלטלה במערכת הפוליטית שהגיעה לשיאה בהפרת ההסכם עם מפלגת עוצמה יהודית: "אנו מסיימים שבוע סוער במערכת הפוליטית ובפרט בציונות הדתית. הליך סגירת הרשימות היה אחד מהרגעים העכורים של הפוליטיקה הציונית דתית. נדרשתי לקבל החלטה קשה ולא פופולרית בניגוד להבטחה שלי ובניגוד גמור ליושרה הפנימית שמלווה אותי לאורך כל חיי.

"לא אפרט שוב את מסכת הלחצים שהופעלו עלי מכלל הגורמים הרבניים בציונות הדתית ובפוליטיקה הישראלית. בסופו של דבר היו בפני שתי אפשרויות, ששתיהן גובות מחיר גדול וכבד. מנהיגות צריכה לקבל החלטות קשות גם אם בצידן מחיר אישי כבד. אומר זאת בצורה ברורה: למען עם ישראל וארץ ישראל קיבלתי את ההחלטה למרות שהיה לי ברור המחיר הציבורי שאשלם".

השר הוסיף במכתב כי הוא מוקיר ומעריך את כל פועלו ועשייתו של ח״כ מוטי יוגב ובטוח שימשיך לתרום בהנהגת המפלגה.

פרץ הסביר כי ההכרזה על הפריימריז לראשות המפלגה נעשתה בשיתוף נציגים מרכזיים בבית היהודי. "לאחר התייעצות עם סגנים וחברי מועצות ועם פעילים מרכזיים בתוך הבית היהודי החלטתי על שורה של צעדים בוני אמון במטרה לשקם את המפלגה ולהחזיר אותה לימי הזוהר שלה. מהלכים אלו יחזקו את הבית, יגבירו את האמון בו ויחברו חזרה כמה שיותר קהלים למפלגת הציונות הדתית".

הבחירות לראשות הבית היהודי ייערכו במהלך חודש יוני, ככל הנראה בתאריך י"ז סיון, ה-9 ביוני 2020.

תוקם ועדת בחירות מייצגת המונה 7 חברים ובה רוב לנציגי השטח שייבחרו על ידי הפורום המוניציפלי. במידה ויוקדמו הבחירות לכנסת ה-24 יתקיימו בחירות ליו"ר המפלגה ולרשימה במרכז תוך חודש מיום הכרזת הבחירות.

ההחלטה על הבחירות ליו"ר המפלגה תובא תוך שבועיים לאישור מרכז המפלגה. כמו כן יבוצעו תיקונים בחוקה לצורך השבת האמון והאיזון בין המרכז ומוסדות המפלגה ובין הנהגת המפלגה. הצדדים יבחרו נציג המוסכם על שניהם אשר ינסח את תיקוני חוקת המפלגה. עד ל-1 ביוני יוכנסו ויאושרו השינויים בחוקה.