"האלוף אלמוז לא יוכל לשמש דוגמא לחיילי צה''ל"

ארגון תורת לחימה פנה הבוקר (ה') לרמטכ"ל אביב כוכבי בענינו של ראש אגף כח האדם האלוף מוטי אלמוז.

ערוץ 7 , י"א בשבט תש"פ

מוטי אלמוז
מוטי אלמוז
צילום: Flash90

ארגון תורת לחימה פנה הבוקר (ה') לרמטכ"ל אביב כוכבי בענינו של ראש אגף כח האדם האלוף מוטי אלמוז, עקב התנהלות האלוף בפרשת בלוף גיוס החרדים.

כזכור, בדיון שהתקיים לפני כחודש וחצי בוועדת החוץ והבטחון לא סיפק אלמוז לוועדה את המידע המלא וטען כי לא מדובר בזיופים אלא ב'טעויות' וזאת רק מ2016. אלא שלאחר חשיפת עדות מוקלטת של קצין באגף, לפיה בוצעו זיופים כבר מ2011 - שינה צה''ל את גירסתו והודיע כי הנושא יתוחקר מ2011 - התקופה בה כיהנה ח"כ והאלופה במיל' ברביבאי, אשר יושבת כיום כחברה בוועדה, כראש האגף בצה''ל.

בעקבות החשיפה הנוספת אמש ב'כאן' על כך שאלמוז ידע כבר מיולי אשתקד על הזיופים, אך לא דיווח לכנסת כמתחייב, פנו הבוקר בתורת לחימה לרמטכ"ל כוכבי והביעו בחריפות את דאגתם על התנהגות האלוף, אשר אינה עולה בקנה אחד עם ערכי צה''ל.

"מדובר בעדות אותנטית מאד, שהאלוף במילואים נומה, אשר מתחקר את הזיופים קיבל, ובגינה הרחיב דרמטית את טווח השנים אותן הוא בודק." כתבו בארגון לרמטכ"ל. "מי שבחר להעלים ראיה זו מעיני הכנסת בדיון, וקודם לכן גם לא דיווח כלל לוועדה חרף הממצאים החמורים שהתפוצצו בתקשורת וגרמו נזק עצום לצבא - הוא האלוף אלמוז"

"נזכיר, כי אגף כח האדם שולט במשאב היקר ביותר של מדינת ישראל - המרכיב האנושי של צה''ל. זהו המרכיב שניצח את מלחמות ישראל מתוך בניית דמותו הערכית של החייל, הלוחם והמפקד בצה''ל.
קצין, בכיר ככל שיהיה, לא יוכל להוביל חיילים מתוך תעתוע, זיוף וחוסר אמינות המתמשך כדפוס התנהגות. האלוף אלמוז לא יוכל לשמש דוגמא לחיילי צה''ל כאשר הינו מתנהל בחוסר יושרה מוחלט, על גבול הפלילי.

כיצד יאמינו עוד פקודיו של אלמוז למפקדם? איך תוכלנה אמהות ששולחות את בניהן לשורות הצבא ומפקידות את גורלם בידי האלוף אלמוז, לבטוח בדבריו? מה יחשבו משפחות שכולות על דיווחיו של ראש אכ"א בנוגע לגורל יקיריהן?".

בתורת לחימה חתמו את המכתב וציטטו את דברי הרמטכ''ל עצמו, "הצגת דברים שלא כהווייתם - הפרת האמון הקיים בין צה"ל לבין החברה הישראלית. במקום שבו יתגלה זדון - ננקוט יד קשה, אין מקום לעגל פינות' כך כתבת אתה הרמטכ''ל, כמפקד ראוי, בנוגע לפרשיה קשה זו הנוגעת לקצינים בצה''ל בהווה ובעבר. הפרת אמון זו מתרחשת באופן בוטה מצידו של מי שיושב עימך לשולחן המטה הכללי - ראש אכ"א אלוף מוטי אלמוז. כעת עליך לפעול נחרצות, בכדי לשקם את אמונו של עם ישראל בבכירי צה''ל".