נצ"מ בדימוס אבי וייס: ''נתניהו דפק את בזק, הוא לא עזר לה''

אבי וייס מאשים את הפרקליטות והמשטרה ב"תפירת" תיק 4,000, "מדובר בקליקה שדואגת לשמור זה על זה ולהמשכיות בתפקידים".

עדו בן פורת , כ"ג בשבט תש"פ

ניצב משנה בדימוס אבי וייס
ניצב משנה בדימוס אבי וייס
צילום: ערוץ 7

חוקר התקשורת ניצב משנה בדימוס אבי ויס משמיע ביקורת חריפה נגד פרקליטות המדינה, היועץ המשפטי לממשלה ומשטרת ישראל בכל הנוגע לתיקי ראש הממשלה.

"תיק 4,000 לא רק תפור, אלא תפור בחוטים מאוד גסים. התיק מורכב משני חלקים - 60% מכתב האישום נגד נתניהו הוא התיק הזה והיתר - התיקים האחרים. שליש מתוך זה הוא רכילות שלא צריכה להיות בכתב האישום.

''יש 100 סעיפים של כתב אישום פלילי שכולם שגויים ובכוונה. הצגתי עד היום כ-1,600 מסמכים של מדינת ישראל וכל אלה לא קיימים בכתב האישום כדי שלא לקלקל אותו", מאשים וייס בראיון לערוץ 7.

וייס מסביר כיצד ייתכן שתיק כזה ייתפר על ידי המערכת המשפטית. "מדובר בקליקה שדואגת לשני דברים - שמירה זה על זה והמשכיות בתפקידים, כשאחד מסיים תפקיד ומביא את בן חסותו. חלקם מגיעים גם לבתי המשפט".

איך ויס הגיע לעסוק ולנבור דווקא בתיקי ראש הממשלה? "התפרצו למשבצת שלי. אני עוסק שנים בתקשורת וכשהמשרד השתנה והחליט לעלות על פסים פליליים החלטתי שאני מתעד הכל. שנים אחרי שמתחילים לחקור, פתאום הכניסו לתמונה את נתניהו. הוא הרי לא היה שם ואחר כך בכלל דפק את בזק. נכנסו לטריטוריה שלי שבה עסקתי ואמרו לי שמה שראיתי או שמעתי לא נכון".

"אותי דווקא מעניין מדוע שום איש מקצוע בתחום הרגולוציה לא נתן סיוע למערכות החוקרות ולפרקליטות כדי שיבינו שהם טועים", מסכם וייס.